چشمه هاي زيباي مشهد

چشمه گیلاس(گلسب) در مشهد:

روستای چشمه گیلاس در فاصله ۲۵ کیلومتری چناران و ۵۰ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد. چشمه گیلاس که در گذشته با نام «گلسب» خوانده می‌شد،یکی از چشمه‌های معروف کشور می‌باشد روستای چشمه گیلاس در تابستان‌ها به دلیل هوای معتدل و دلپذیری که دارد گردشگرانی زیادی از این منطقه زیبا دیدن می کنند.این چشمه به دلیل اختلاف سطح جلگه طوس و شهر مشهد ایجاد شده.عمق چشمه ۴ تا ۵ و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۰۱۰ متر است.آب چشمه گیلاس همان آبی است که از میانه شهر مشهد می‌گذشت و اکنون آب چشمه گیلاس در مشهد جاری نیست اما شهرت خود را همچنان به جا گذاشته است.کسایی که مثل ما دوست دارن در کنار روزمرگی زندگی، از زندگیشون لذت ببرن این جاذبه ها و مکان های گردشگری زیبا را از دست ندهید.

http://xn----4mcbuhcsd6mvade17j9n.com/mashhad-tour CHESHMEHAIE MASHHAD

چشمه آبگرم شاهان گرماب:

این چشمه بی نظیر بر فراز تپه ای خودنمایی می کند.  آب این چشمه، زلال، بی رنگ، بی بو و فاقد گوگرد، آمونیاک و شوره میباشد. آب گرم این چشمه دارای خواص درمانی است و برای بهبود امراض پوستی مفید می باشد و دمای این آب در حدود ۴۸ درجه سانتی گراد است این چشمه در فاصله ۵۳ کیلومتری شهر فریمان و ۱۴۴ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

http://xn----4mcbuhcsd6mvade17j9n.com/mashhad-tour CHESHMEHAIE MASHHAD

چشمه گراب مشهد:

این  چشمه که مکانی تفریحی می باشد و هم مکانی درمانی برای گردشگران در سمت جنوبی و در فاصله ۴۹ کیلومتری مشهد در جاده مشهد – نیشابور واقع شده است و دارای چندین چشمه با فاصله حدود ۵۰۰ متر از یکدیگر می باشد که همه ی آنها دارای دهانه های مخروطی و ارتفاعی در حدود ۳۰ متر از سطح زمین هستند. چشمه گراب  در بهبود بیماری های مفصلی، افزایش ترشحات بزاق، ‌صفرا، معده و لوزالمعده کمک می کند.همچنین این چشمه سرشار از سولفات و کلر است که به دفع مواد زائد بدن کمک می کند. گردشگرانی که به چشمه گراب می آید، می توانید از یکی از زیباترین مناظر طبیعت دیدن کنید، قله‌ ای که شبیه به قله‌ های آتش فشانی سر از زمین بیرون آورده و شاید در گذشته های دور زمین فعالیت هایی هم داشته ‌است.

http://xn----4mcbuhcsd6mvade17j9n.com/mashhad-tour CHESHMEHAIE MASHHAD

چشمه سبز در مشهد:

از دیگر جاذبه های گردشگری و چشمه های مشهد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند چشمه سبز است. این چشمه در ۶۰ کیلومتری غرب مشهد و در حدود ۲۰ کیلومتری روستای بزرگ گلمکان مشهد واقع است. این چشمه دارای طول و عرض بسیار زیاد و آب فراوان که در اطراف این چشمه دیواره های کوهستانی وجود دارد و آن را تبدیل به  ‌دریاچه ای بی نظیرکرده است. در این دریاچه ماهی‌های بزرگ و کوچکی دیده شده است از این رو این دریاچه مکان مناسبی برای گردشگرانی است که علاقمند به ماهیگیری می‌باشند.

http://xn----4mcbuhcsd6mvade17j9n.com/mashhad-tour CHESHMEHAIE MASHHAD

بدون دیدگاه

*

code

هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع از وبسایت تورکیش-تورمشهد ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
عضویت در خبرنامه