راهنمای خرید تورهای داخلی در ایام محرم

  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

ایام محرم با تورهای داخلی

با توجه به استقبال گسترده مسافرین از تورهای داخلی در شرایط کنونی لذا پیش بینی می شود که در فصل پاییز پیشرو نیز نوسانات زیادی در تعداد مسافرین برای سفر به اقسانقاط ایران مشاهده گردد. با توجه به ایام محرم پیشرو انتظار بر این است که از میان سفر به جنوب کشور و تورهای آن یعنی تور کیش و تور قشم به شدت کاسته شود و برعکس بر میزان سفر به شهرهای مذهبی که در صدر آنها هم مشهد قرار داد، افزوده شود. به طبع آن تقاضا برای تور مشهد نیز افزوده خواهد شد و به طور سرسام آوری تقاضا برای تور مشهد بالا خواهد رفت. حال با توجه به اهمیت این تورها به طور خلاصه به وضعیت تورهای داخلی در ایام محرم می پردازیم.

تور کیش در ایام محرم

 تور کیش به عنوان یکی از مسیرهای داخلی پرترافیک همواره علاقه مندان خاص خود را داراست. انتظار می رود که در پاییز ۹۶ با توجه به بهبود شرایط آب و هوایی در جزیره کیش لذا علاقه مندان بیشتری از این جزیره دیدن کنند. اما بایستی به این نکته اساسی توجه داشت که در ماه محرم با توجه به محدودیت های گردشگری معمولا استقبال از این تور به مراتب کاهش خواهد یافت. البته این فرصت خوبی برای گردشگرانی است که به دنبال نرخ های پایین برای تور کیش هستند. لذا با توجه به بهبود شرایط آب و هوایی در جزیره کیش و همزمانی با شروع ماه محرم، از لحاط نرخ تور برای گردشگران سفر به کیش به صرفه خواهد بود اما از لحاط گردشگری و تفریحات سفر به این جزیره در این ایام زیاد دلچسب نخواهد بود.

کیش, ایام محرم, تور کیش

تور قشم در ایام محرم

قشم یکی از زیبا ترین جزایر واقع در جنوب ایران است که سواحل بسیار زیبا و آرام بخشی را داراست. تور قشم نیز مثل تور کیش در فصل پاییز مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. چرا که این جزیره در پاییز از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و سواحل زیبای آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. اما در ایام محرم با توجه به وجود محدودیت های تفریحی در جزیره قشم لذا تقاضا برای آن کاهش یافته و به دنبال آن قیمت تور های قشم نیز افت می کند. بنابراین در ایام محرم می توان با صرف هزینه کم به جزیره قشم سفر کرد.

جزیره قشم, محرم, تور قشم

تور مشهد در ایام محرم

مشهد یکی از شهرهای مذهبی ایران است که از لحاظ وسعت و جمعیت بعد از تهران رتبه دوم را در بین شهرهای کشورمان داراست. با توجه به وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در این شهر سالیانه مسافرین زیادی به مشهد سفر می کنند. بایستی توجه داشت که در ایام محرم مشهد برخلاف کیش و قشم بسیار شلوغ بوده و تقاضا برای تور مشهد چه به صورت هوایی و چه زمینی بالا می رود. لذا برای شما عزیزان در ایام محرم سفر به مشهد با تورهای لحظه آخری زیاد به صرفه نیست مگر اینکه از مدت ها قبل اقدام به خرید تور مشهد برای سفر به این شهر در ایام محرم نمائید.

ایام محرم, مشهد, تور مشهد

 

صرفا جهت اطلاع!

 تور داخلی شامل چه چیزهایی است؟

 تور داخلی عموما شامل بلیط هواپیما رفت و برگشت, اقامت در هتل , استقبال فرودگاهی , صبحانه به صورت بوفه و تخفیفات گردشگری می باشد. به صورت خاص برخی هتل ها تور را با نهار عرضه می کنند . برخی هتل ها نیز ترانسفر برگشت دارند.


 آیا امکان کنسلی تور داخلی وجود دارد ؟

 اگر پرواز به صورت سیستمی باشد امکان کنسلی پرواز وجود دارد البته با درصد جریمه. اگر پرواز به صورت چارتر باشد امکان کنسلی وجود ندارد و پرواز سوخت کامل می شود. کنسلی هتل هم به شرط فروش مبلغ با درصد جریمه بازگردانده می شود.


 چرا تور داخلی به صرفه تر است؟

 زیرا در تور داخلی , پرواز به صورت چارتر و هتل ها به صورت گارانتی می باشد. در صورتی که اگر به صورت جداگانه اقدام به سفر نمایید باید هتل را با نرخ آزاد خریداری نمایید و اگر بلیط از فرودگاه خریداری شود چند برابر بلیط چارتر است.


 نرخ تور داخلی برای رده های سنی مختلف چگونه است؟

 برای افراد بالا ی ۵ سال  تور , کامل محسوب می شود یعنی شامل پرواز و هتل. برای افراد بین ۲ تا ۵ سال فقط هزینه پرواز محسوب می گردد. برای افراد زیر ۲ سال هزینه بین ۱۰۰/۰۰۰ تا ۱۲۰/۰۰۰ تومان به عنوان بیمه پرواز استرداد می گردد.


 مدارک لازم جهت ثبت نام تور داخلی چیست؟

 مدارک شامل اسامی (نام و نام خانوادگی به همراه پیشوند و پسوند در صورت وجود ) و شماره ملی.


 مدارک لازم جهت دریافت کارت پرواز در فرودگاه و پذیرش هتل چیست؟

 همراه داشتن کارت ملی جهت دریافت کارت پرواز و شناسنامه جهت پذیرش هتل الزامی است.


 در صورت نداشتن محرمیت شرعی امکان پذیرش هتل وجود دارد؟

 به هیچ عنوان امکان پذیرش هتل در صورت نداشتن محرمیت شرعی وجود ندارد. دقت شود محرمیت کلیه افراد نسبت به همدیگر در صورت اسکان در یک اتاق در هتل الزامی است. به عنوان مثال امکان اسکان ۲ زوج در یک اتاق وجود ندارد.


 ساعت پذیرش و تخلیه هتل چگونه است ؟

 ساعت تحویل اتاق ۱۴ و تخلیه اتاق ۱۲ می باشد و هتل هیچ گونه تعهدی در قبال واگذاری اتاق خارج از محدوده ذکر شده ندارد.

 

منبع: com.تورکیش-تورمشهد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه