سفر به کیش ،قشم و مشهد با تورهای داخلی

  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

تور های داخلی

سفر به اقسانقاط ایران بوسیله تورهای داخلی در سال های اخیر روبه روز در حال افزایش و با استقبال گسترده گردشگران مواجه شده است. به طور کلی تورهای داخلی در دو دسته تورهای هوایی و تورهای زمینی و یا طبیعت گردی دسته بندی می شوند. تور های زمینی که به منظور طبیعت گردی نقاط مختلف صورت می گیرد معمولا در ایام مختلف سال نوسان چندانی ندارند و نرخ آنها تقریباٌ در طول سال یکسان می باشد. اما تورهای هوایی که ما با آنها بیشتر سر کار خواهیم داشت بر خلاف تور های زمینی معمولا بسته به اینکه در کدام ایام سال ارائه شوند با نوسان های زیادی همراه هستند. البته مهم ترین فاکتورهای دخیل در این نوسانات، حجم ترافیک مسافرت ها و میزان استقبال مسافرین می باشند.

استقبال از تورهای داخلی به دلیل چارتر بودن پروازها و ضمانت هتل ها توسط آژانس های مسافرتی است که البته با توجه به نوسانات نرخ تورها در ایام مختلف سال، آزانس های مسافرتی نیز بعضا با خسارات سنگین مالی رو به رو خواهند شد. به عنوان مثال در ایام تابستان و فصول گرم سال معمولا کاهش استقبال گردشگران از قشم خسارت زیادی را رو دست آزانس های مسافرتی برجای می گذارد و نارضایتی آنها را به همراه دارد. حال به تشریح برخی از مهم ترین تورهای داخلی می پردازیم.

تور کیش

دربین تورهای داخلی، تور کیش بیشترین حجم سفرها به جنوب کشور را داراست. چرا که تنوع پروازها به کیش بیشتر بوده و به طبع آن تور کیش نیز علاقه مندان بیشماری دارد. البته طبیعت زیبای کیش، امکانات تفریحی جذاب و بی نظیر کیش و هتل های لوکس این جزیره نقش بسزائی را در جلب مسافرین دارند. بایستی توجه داشت که نرخ این تور در ایام نوروز به دلیل استقبال زیاد مسافرین به طور سرسام آوری افزایش می یابد.

کیش, تورهای داخلی, تور کیش

 

این امر فوق باعث مطرح شدن مبحث تور لحظه آخری کیش نیز می شود. که در ایام نوروز و تابستان و البته تعطیلات رسمی بیشتر نمود خود را نشان می دهد. و بسته به فصول مختلف سال نرخ آنها متفاوت خواهد بود. صرفاٌ در صورت عدم تکمیل ظرفیت تورها در فاصله زمانی ا الی ۲ روز قبل از شروع تاریخ تور توسط آژانس های مسافرتی ارائه می گردد که بعضا با کاهش ۱۰ الی ۵۰ درصدی نرخ تور نیز همراه خواهد بود. ولی نبایستی این برداشت را از تور لحظه آخری داشت که همواره ارائه آنها با کاهش نرخ ها همراه باشد. برای سفر به کیش با پایین ترین نرخ ممکن بایستی از خدمات تور ارزان کیش استفاده نمائید. چرا که تورهای ارزان در بهره خاصی از سال که حجم مسافرت ها پایین است ارائه می شوند لذا نرخ تورها به شدت افت می کند. البته ایرادای که که به آن وارد است مختص ایام محرم و ماه رمضان می باشد به همین دلیل چندان مورد استقبال گردشگران قرار نمی گیرد.

تور قشم

جزیره قشم با توجه به طبیعت منحصر به فرد خود همچون سواحل زیبای آن و جاذبه های تاریخی فراوان و البته فرهنگ غنی و اصیل مردم بومی خود همه ساله پذیرای مسافرین بسیاری می باشد. حجم ترافیک مسافرت های صورت گرفته به این جزیره در ایام مختلف سال متفاوت است. در ایام نوروز با توجه به تعیلات پیشرو و البته مهمتر از آن آب و هوای مساعد قشم سهم بسزایی در شلوغ شدن قشم دارد. این ازدحام مسافرین نیز با درخواست های زیاد برای رزرو تور و هتل های قشم همراه می باشد. لذا تور قشم یکی از تورهای داخلی پرترافیک به جنوب کشور است.  البته تور قشم به صورت زمینی نیز انجام می شود که بیشتر کسانی که برای خریدهای مسافرتی به قشم می روند از آن استفاده می کنند.

جزیره قشم, تور داخلی, تور قشم

تور مشهد

مشهد یکی از کلان شهرهای ایران است که بعد از تهران دومین شهر بزرگ ایران است. این شهر از آنجا که حرم مطهر امام رضا (ع) در آنجا واقع شده است همه ساله بویژه در ایام تعطیل سال میزبان مسافرین بیشماریست. بر این اساس تور مشهد در بین تورهای داخلی بعد از تور کیش رتبه دوم را از نظر حجم ترافیک مسافرین داراست. سفر به این شهر علاوه بر تور هوایی با تورهای زمینی بویژه با قطار نیز امکانپذیر است که به دلیل نرخ پایین بلیط قطارها استقبال از آنها چشمگیر است. این تور به دلیل تنوع زیاد هتل های مشهد و نرخ مناسب آنها و خدماتی همچون صبحانه، ناهار و شام معمولا راحتی زیادی را برای مخاطبین خود به ارمغان می آورد.

مشهد, تور داخلی, تور مشهد

 

صرفا جهت اطلاع!

 تور داخلی شامل چه چیزهایی است؟

 تور داخلی عموما شامل بلیط هواپیما رفت و برگشت, اقامت در هتل , استقبال فرودگاهی , صبحانه به صورت بوفه و تخفیفات گردشگری می باشد. به صورت خاص برخی هتل ها تور را با نهار عرضه می کنند . برخی هتل ها نیز ترانسفر برگشت دارند.


 آیا امکان کنسلی تور داخلی وجود دارد ؟

 اگر پرواز به صورت سیستمی باشد امکان کنسلی پرواز وجود دارد البته با درصد جریمه. اگر پرواز به صورت چارتر باشد امکان کنسلی وجود ندارد و پرواز سوخت کامل می شود. کنسلی هتل هم به شرط فروش مبلغ با درصد جریمه بازگردانده می شود.


 چرا تور داخلی به صرفه تر است؟

 زیرا در تور داخلی , پرواز به صورت چارتر و هتل ها به صورت گارانتی می باشد. در صورتی که اگر به صورت جداگانه اقدام به سفر نمایید باید هتل را با نرخ آزاد خریداری نمایید و اگر بلیط از فرودگاه خریداری شود چند برابر بلیط چارتر است.


 نرخ تور داخلی برای رده های سنی مختلف چگونه است؟

 برای افراد بالا ی ۵ سال  تور , کامل محسوب می شود یعنی شامل پرواز و هتل. برای افراد بین ۲ تا ۵ سال فقط هزینه پرواز محسوب می گردد. برای افراد زیر ۲ سال هزینه بین ۱۰۰/۰۰۰ تا ۱۲۰/۰۰۰ تومان به عنوان بیمه پرواز استرداد می گردد.


 مدارک لازم جهت ثبت نام تور داخلی چیست؟

 مدارک شامل اسامی (نام و نام خانوادگی به همراه پیشوند و پسوند در صورت وجود ) و شماره ملی.


 مدارک لازم جهت دریافت کارت پرواز در فرودگاه و پذیرش هتل چیست؟

 همراه داشتن کارت ملی جهت دریافت کارت پرواز و شناسنامه جهت پذیرش هتل الزامی است.


 در صورت نداشتن محرمیت شرعی امکان پذیرش هتل وجود دارد؟

 به هیچ عنوان امکان پذیرش هتل در صورت نداشتن محرمیت شرعی وجود ندارد. دقت شود محرمیت کلیه افراد نسبت به همدیگر در صورت اسکان در یک اتاق در هتل الزامی است. به عنوان مثال امکان اسکان ۲ زوج در یک اتاق وجود ندارد.


 ساعت پذیرش و تخلیه هتل چگونه است ؟

 ساعت تحویل اتاق ۱۴ و تخلیه اتاق ۱۲ می باشد و هتل هیچ گونه تعهدی در قبال واگذاری اتاق خارج از محدوده ذکر شده ندارد.

 

منبع: com.تورکیش-تورمشهد

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه