مزایای سفر با تورها

  • ۲۳ مهر ۱۳۹۶

مزیت های سفر با تور؟

امروزه مزایای سفر با تور و خدمات آن دیگر بر کسی پوشیده نیست. چرا که سفر با تور خدمات شایانی را برای گردشگران و مسافران چه در سفرهای داخلی و خارجی به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال سفرهای داخلی با تورهای داخلی به اقسانقاط کشور در بین مردم در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. یکی از دلایل اصلی استقبال از تورهای داخلی این است که با توجه به اینکه مجریان ارائه کننده تورهای داخلی یعنی آزانس های مسافرتی در سال های اخیر سعی بر ارائه خدمات ویژه برای رفاه حال گردشگران داشته اند. به عنوان مثال تور کیش در بین تورهای داخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و استقبال از آن در طی سال های اخیر به طور سرسام آوری روند صعودی پیدا کرده است.

یکی از این خدمات عمده ویژه که از جانب آژانس های مسافرتی اعمال گردیده است، ارائه بلیط های پروازی چارتر برای تورهای داخلی پیشنهادی است. در واقع خود واژه تور نیز امروزه بدجوری با وازه چارتر عجین شده است. یعنی آزانس ها از قبل تعداد یا کل صندلی های یک پرواز را رزرو می کنند و آنرا با قیمت های مورد نظر در اختیار مشتریان قرار می دهند. که در مواقع کم ترافیک سال برای مسافرین به طبع آزانس ها مجبور به پایین آوردن قیمت ها برای جلب رضایت مشتریان می شوند. اما در ایام تعطیل و پرتقاضا همچون نوروز نرخ بلیط های چارتر بالا رفته که فرق چندانی با بلیط های سیستمی نخواهد داشت.

در این بخش لازم است تا توضیحی مختصر را درباره بلیط های چارتر و سیستمی برای شما عزیزان داده شود. بلیط چارتری همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره کردیم توسط آزانس ها از قبل صندلی های یک پرواز به صورت کلی یا بخشی از صندلی ها رزرو می شوند و به اختیار خود آزانس ها با سقف نرخ سود معلوم (حداکثر تا ۳۰ درصد) نرخ آنها تعیین می شود. یعنی شما مستقیما از آژانس ها مسافرتی بلیط را خریداری می کنید بر خلاف بلیط سیستمی که باید آنرا از شرکت های هواپیمایی تهیه نمائید. بلیط های چارتر طبیعی است که در ایام غیر تعطیل سال با کاهش تقاضا برای تورها به شدت افت کرده و بسیار برای گردشگران مقرون به صرفه خواهند بود. همچنین مزیت دیگر بلیط چارتر این است که در ایام تعطیل و نوروز با توجه به پر شدن بلیط های سیستمی برای مسافران اگرچه از لحاظ قیمت معادل بلیط سیستمی خواهند بود اما حداقل بلیط در اختیار مسافرین قرار خواهد گرفت. با وجود این مزایا، بلیط چارتر معایبی هم دارد از جمله اینکه کنسلی آن به معنای سوخت کامل است ولی بلیط سیستمی با درصدی جریمه امکان کنسلی دارد.

وجود این مزایای سفر با تور برای گردشگران علاقه مند باعث شده تا تورهای داخلی برای سفرهای داخلی به جایگاه ویژه ای برسند. در بین تورهای داخلی علاوه بر تور کیش، تورهای دیگری نیز شهرت و طرفداران زیادی پیدا کرده اند. که در این بین تور مشهد با توجه به میزان تقاضا و حجم مسافرین ورودی به شهر مقدس مشهد رتبه دوم را داراست. اما بعد از تور کیش و تور مشهد، رتبه سوم در بین تورهای داخلی با توجه به میزان علاقه مندی و استقبال مخاطبان را تور قشم داراست که با توجه به سواحل زیبا این جزیره و امکانات تفریحی و رفاهی آن صحت این امر مشخص می باشد.

مطالب مرتبط:

توجه! امکان رزرو تورهای داخلی از سراسر ایران

مژده: تورهای داخلی ارزان در پاییز

 

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه