علل تاخیر اجرای پروژه قطار تهران به مشهد

  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

علل تاخیر اجرای پروژه قطار تهران به مشهد
 مشهد، اخبار مشهد

 یکی از مواردی که سبب تاخیر در اجرای پروژه قطار برقی تهران به مشهد است این بوده که فاینانس در این حوزه جذب نشده و عملا سبب تاخیر در اجرای برقی کردن قطار تهران به مشهد شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی آقایی بنایی با تاکید بر اینکه موضوع تاخیر اجرای طرح قطار برقی تهران- مشهد در کمیسیون عمران مجلس با حضور مسئولان مربوطه بررسی خواهد شد، افزود: خوشبختانه  پروژه  به مرحله جذب فاینانس رسیده و دولت باید با رایزنیهای مستمر به جذب سرمایه گذار در راستای تکمیل هر چه سریع تر آن اقدام کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در گذشته فاینانس این پروژه به مرحله عقد قرارداد هم رسید؛ اما چرایی بر هم خوردن آن هنوز معلوم نیست، گفت: سال گذشته عنوان شد همزمان با اجرایی شدن برجام  جذب فاینانس پروژه هم به مرحله اجرا می رسد؛ اما  با گذشت چندین ماه هیچ اتفاق عملیاتی رخ نداده است.

وی با تاکید بر اینکه ایمنی و امنیت قطارهای برقی می تواند از قطارهای فعلی بیشتر باشد، تصریح کرد: با توجه به پیگیری های بسیار، هنوز قطار برقی این مسیر تعیین تکلیف نشده است.

بنایی با بیان اینکه باید بررسی شود که تحریم ها ویا مشکلات اقتصادی چه تاثیری  در تاخیر اجرای طرح مذکور بوده،گفت: وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع تر در رابطه با وضعیت این پروژه شفاف سازی کند.

بنایی گفت: مشهدمقدس سالانه پذیرای میلیون ها زائر داخلی و خارجی است و اجرای پروژه برقی کردن قطار تهران به مشهد باید هرچه سریع تر در دستور کار قرار بگیرد زیرا سفر به مشهد را بسیار تسهیل خواهد کرد و از این حیث می تواند زمینه ساز افزایش سفر به مشهد و تورهای زمینی مشهد و رونق اقتصاد زیارت در این حوزه باشد.

منبع: تسنیم

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه