فرود اضطراری هواپیمای بغداد به مشهد در فرودگاه تهران

  • ۱ شهریور ۱۳۹۷

فرود اضطراری هواپیمای بغداد به مشهد در فرودگاه تهران

 مشهد، اخبار مشهد

پرواز ماهان از بغداد به مقصد مشهدمقدس به مشکلاتی برخورد که خلبان مجبور شد فرود اضطراری در فرودگاه تهران کند. این پرواز تا تهران دقایق زیادی را برای مسافران وحشت و اضطراب را رقم زده بود.

یکی از مسافران این پرواز در توضیح شرح ماوقع و اتفاقاتی که برای این پرواز رخ داده است این گونه می‌گوید: پرواز ۵۰۴۵ هواپیمایی ماهان از بغداد به مشهد مورخ ۲۶ مرداد ۹۷ ساعت ۱۳:۱۵ به وقت بغداد مقرر بود به سوی مشهد پرواز کند؛ راس همین ساعت ظرفیت هواپیما تکمیل و آماده پرواز بودیم اما داخل هواپیما به شدت گرم بود.

وی ادامه می‌دهد: این هواپیما به جای بلند شدن تا حوالی ساعت ۱۴ روی باند فرودگاه بغداد حرکت می‌کرد تا اینکه ساعت ۱۴ در نهایت پرواز کرد و حدودا ۱۵ دقیقه پرواز خوب بود اما به نظر می‌رسید اکسیژن کافی داخل پرواز نیست.

این مسافر پرواز بغداد به مشهد می‌گوید: برای مثال مادرم شرایط طبیعی نداشت و همه بی‌حال بودیم؛ در همین زمان ناگهان ماسک‌های اکسیژن باز شد و روی پای ما قرار گرفت؛ قطعا افرادی که با هواپیما زیاد رفت و آمد می‌کنند می‌دانند این شرایط عادی نیست.

وی عنوان می‌کند: همان زمان عنوان شد اختلاف دما و فشار هوا و نقص فنی ایجاد شده و ماسک‌ها به ما داده شده تا نفس بکشیم؛ بچه‌ها و کودکان حاضر در پرواز حالشان بد شد؛ مهمانداران واقعا همکاری کردند و با اینکه اضطراب بالایی داشتند سعی کردند قضیه را عادی جلوه دهند. تا ساعت ۱۵ به وقت عراق روی هوا و آسمان و در اضطراب بودیم.

این مسافر پرواز بغداد به مشهد با اشاره به اینکه برخی ماسک‌های اکسیژن نیز درست نبود بیان کرد: همه در حال قرآن خواندن بودیم و وضعیت خیلی بدی بود. کم کم بویی مانند سوختگی داخل هواپیما پیچید. یکی از مهمانداران عنوان کرد این بو از جلوی هواپیما و مربوط به موتور است و دیگری گفت این بو، مربوط به ماسک‌های اکسیژن است و چون تاکنون استفاده نشده این بو را دارد!

وی می‌گوید: ۴۵ دقیقه اضطراب داشتیم و روی کوهستان بودیم و پس از مدتی شاهد بودیم که کم کم جاهایی دیده می‌شود و عنوان شد قرار است در فرودگاه امام تهران فرود اضطراری داشته باشیم؛ به محض اینکه باند در مانیتور هواپیما دیده شد همه خوشحال شدند و گریه می‌کردند؛ تا لحظه فرود همه در شوک بودیم؛ نماینده هواپیمایی در بدو ورود ما به سالن فرودگاه آمدند و عنوان کردند اتفاق خاصی نبوده و باید خداراشکر کنید که زنده مانده‌اید؛ در مجموع مدیریت خوبی انجام ندادند.

این مسافر پرواز بغداد به مشهد ادامه می‌دهد: در فرودگاه نیز امکانات خاصی نبود و از حدود ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۳:۳۰ شب که در فرودگاه امام بودیم هیچ‌گونه پذیرایی از ما نشد.در این مدت پزشک فرودگاه نیز آمد و فشار خون مسافران گرفته شد؛ فشار خون تمامی مسافران بالا بود و یکی دو نفر نیز ظاهرا خون‌ریزی گوش داشتند و امکانات به اندازه کافی برای مسافران تمهید نشده بود در مجموع مدیریت صحیحی نبود و بلیت برای مشهد نیز سریع مهیا نشد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات پرواز قبلی در پرواز جدید به سمت مشهد نیز خیلی‌ها قرار نبود با هواپیما بیایند عنوان کرد: به خانواده‌های ما که در مشهد برای بعدازظهر منتظر ما بودند گویا عنوان شده است پرواز ابطال شده و گفته‌اند موتور هواپیما آتش گرفته و در تهران فرود اضطراری داشته است و به همین دلیل خانواده‌های ما نیز شرایط سختی را تجربه کردند؛ در پرواز دوم کادر مهمانداران نیز همان کادر پرواز نخست بود و در این پرواز دوم بنده به شخصه به دلیل تجربه پرواز نخستم، حتی زیرصندلی را برای نخستین بار چک کردم تا از وجود جلیقه نجات مطمئن شوم.

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه عذرخواهی نه از سوی خلبان پرواز نخست و نه از سوی مدیریت هواپیمایی صورت نگرفت. برای سفرهای زیارتی مشهد می توانید از تورهای ارزان مشهد استفاده کنید و سفری خوش را تجربه کنید.

منبع: تی نیوز

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه