آبشار ارتکند، آبشاری پر تلاطم در مشهد+ تصاویر

  • ۱ آبان ۱۳۹۷

 آبشار ارتکند در ۱۱۰ کیلومتری مسیر مشهد به کلات نادری در روستایی به نام ارتکند قرار دارد. این آبشار زیبا در مناطق بکر و ییلاقی با طبیعتی چشم اندازی زیبا  واقع شده است. در واقع می توان طبیعتی از کوه و جنگل و آبشار را با هم در روستای ارتکند مشاهده کرد و از زیبایی های بی نظیرش لذت برد.

 جاذبه های مشهد، آبشار ارتکند

نمایی زیبا از آبشار ارتکند

برای رسیدن به این آبشار جذاب باید از روستای سررود که در فاصله هفت کیلومتری از جاده اصلی قرار دارد، گذر کرد. بعد از روستا، جاده ای فرعی و خاکی وجود دارد که بعد از دو ساعت راهپیمایی، می توان به این آبشار رسید. با شرکت در تور مشهد می توانید به تماشای ابشار ارتکلند بروید.

 طبیعت زیبای مشهد، آبشار ارتکند

آبشار زیبای ارتکند مشهد

در ابتدا این جاده، چند مجموعه از جمله پرورش ماهی و نیز شالیزارهای برنج معروف و خوش عطر کلات خودنمایی می‌کنند. آبشار اول در انتها غاری ۱۰ متری واقع شده‌است که در کنار صخره‌ای لزج و خیس قرار دارد. برای اینکه بتوان مسیر را ادامه داد و به آبشار بعدی رسید باید با اصول اولیه سنگ‌نوردی آشنا بود و با استفاده از ریشه قطور درختان کنار آن، از این قسمت بالا رفت.

 طبیعت زیبای مشهد، آبشار ارتکند

آبشار پر تلاطم ارتکند

آبشار دوم که ارتفاع آن نسبت به آبشار اولیه بلندتر بوده و در حدود ۳۵ متر می‌باشد، در انتها دره‌ای باریک واقع شده‌است. در کنار این آبشار، از طریق مسیر رول کوبی شده و یا تنوره کنار آن می توان به بالای آبشار و بکرترین منطقه آن رسید که البته انجام این کار توسط هرکسی امکان پذیر نیست.

 جاذبه های مشهد، آبشار ارتکند

آبشار ارتکند مشهد

بعد از طی مسافتی کوتاه تونلی غار مانند به چشم می‌خورد که آب رودخانه از یک طرف آن وارد و از سمت دیگر خارج می‌شود. این تونل حدود ۱۵ متر است. در انتها آن آب از ارتفاعی حدود ده متر از میان کوه‌های سرسبز ارتکند به پایین سرازیر می‌شود.در کنار غار، نردبان‌هایی در دو ردیف ساخته شده است و با بالا رفتن از آن‌ها، آبشار ارتکند را در سمت راست می‌بینید که سه طرف آن را دیواره‌های سنگی احاطه کرده‌اند. با سفر های ارزان و قیمت های مناسب تور مشهد از شهرستان ها نظیر تور مشهد از شیراز، تور مشهد از اهواز و….. به شهر مقدس مشهد سفر کنید.

جاذبه های گردشگری مشهد، آبشار ارتکند

غار زیبای ارتکند مشهد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه