روستای گلستان، با طبیعتی بکر در مشهد + تصاویر

  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

روستای گلستان در ۵ کیلومتری شهر مقدس مشهد و در جنوب غربی این شهر، در حوالی طرقبه قرار گرفته است. روستای گلستان بصورت پلکانی است و دارای چشم اندازی زیبا می باشد. این روستا با دارا بودن مناظر بکر و آب و هوای خوبش مورد توجه خیلی از گردشگران و مسافران محترم مشهد واقع گرفته است و به دلیل نزدیکی اش به بند گلستان و هم چنین وجود آستان مقدسه امام زادگان یاسر و ناصر در اطراف روستا بر اهمیت گردشگری آن افزوده شده است.

 جاذبه های مشهد، روستای گلستان

نمایی از روستای پلکانی گلستان

این روستا به سبب داشتن آب و هوای دلنشین،رودخانه های خروشان، آبشار های کوچک و دره های سرسبز و قرار گرفتن در دل کوه ها به روستای گلستان مشهور است. جمعیت این روستا در حدود۳۰۰۰ نفر و جمعیت غالب آن را جوانان تشکیل میدهند. زبان مردم فارسی و لهچه آنها مشهدی میباشد. از آداب و رسوم این روستا میتوان به برنامه عزاداری در دهه اول محرم در حسینیه این روستا اشاره کرد که با توجه به نوع معماری برای بسیاری جالب توجه است.  این روستا سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران تور مشهد است.

 روستاهای جذاب مشهد، روستای گلستان

آبشار های کوچک در روستای گلستان

 طبیعت بکر مشهد، روستای گلستان

رودخانه و دره های سرسبز روستای گلستان

این روستا دارای امکاناتی از قبیل سیستم گازکشی منازل,تلفن, پست بانک , مخابرات مستقل, کتابخانه , مسجد وحسینیه بزرگ و …  می باشد. از غذاهای سنتی این روستا میتوان به انواع اشکنه مخصوصاً اشکنه ماست،بلغورو… اشاره کرد. سوغات روستا هم انواع خشکبارمخصوصاً آلو خشک ، انواع میوه مثل گیلاس،هلو … گندم ،جو و…. می باشد. مسافران محترم و گردشگران عزیز تور لحظه آخری مشهد می توانند در سفر خود به مشهد به این روستای دل انگیز هم سر بزنند و ساعتهای خوشی را در طبیعت بکر این روستا سپری کنند.

 جاذبه های گردشگری مشهد، روستای گلستان

نمایی از طبیعت زیبای روستای گلستان

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه