دریافت عوارض از گردشگران خارجی در مشهد تصویب نشد.

  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۷

دریافت عوارض از گردشگران خارجی در مشهد تصویب نشد.

 مشهد، اخبار مشهد

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران خارجی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. در حدود یک ماه پیش طرح «دریافت عوارض از گردشگران خارجی» از سوی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شد. محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی مشهد در توجیه این مصوبه گفته بود: شهرداری مشهد مکلف است مستند به بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و تبصره ۱ ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای یک بار در هر سال شمسی نسبت به دریافت ۱۰ یورو یا معادل آن بر مبنای نرخ پایان روز بازار ثانویه اعلامی از سوی بانک مرکزی، از گردشگران غیرایرانی به عنوان عوارض گردشگری اقدام کند.
شورای شهر مشهد محل مصرف این مالیات را در توسعه زیرساخت‌ها، خدمات گردشگری و طرح‌های مشترک شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تعریف کرده بود.
جامعه هدف این مصوبه بیشتر گردشگران خارجی بودند که برای درمان و انجام امور پزشکی به شهر مشهد سفر می‌کردند. اتباع غیرایرانی دارای کارت اقامت از پرداخت عوارض این مصوبه معاف شده بودند.
حالا پس از گذشت سه هفته از صدور این مصوبه که مخالفانی داشت، استاندار خراسان رضوی در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ابطال مصوبه اخذ عوارض از گردشگران خارجی در مشهد، خبر داده است. برای سفر به مشهد با قیمت استثنایی تور مشهد را از دست ندهید و سفری خوش را تجربه کنید.

منبع: ایسنا

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه