دره ارغوان،بهشتی به رنگ بنفش در مشهد

  • ۱۹ شهریور ۱۳۹۷

دره ارغوان، دره ای زیبا با درختان ارغوانی رنگ در فاصله چهار کیلومتری طرقبه و در مسیر طرقدر به روستای کلاته آهن واقع شده است. این دره زیباییش را مدیون درختان ارغوانی می باشد این درخت بخاطر برگهای قلبی شکلش به در خت عشق معروف است. اگر میخواهید این دره زیبا را در اوج زیباییش ببینید در هنگام گل دهی آن به دیدن این دره بروید. درختان ارغوان با شکوفه های ارغوانی این دره  را به بهشتی بنفش تبدیل کرده است.  در انتهای این دره فوق العاده زیبا گردشگران می توانند چشمه های جوشان را ببینید و از بودن در این طبیعتی بی نظیر نهایت لذت را ببرنند.

 ایران، طبیعت بکر مشهد، دره ارغوان

شکوفه های زیبای ارغوان

 مکان های دیدنی مشهد، دره ارغوان

دره زیبای ارغوان

ارغوان درّه در ییلاقات اطراف شهر مشهد واقع شده و این یعنی همیشه در طول سال این مکان سردتر از آب و هوای مشهد است. بنابراین هرگاه عزم گردش در ارغوان درّه را کردید با توجه به آب و هوای مشهد، پوشش بیش تری را برای ارغوان دره در نظر بگیرید. این دره مکانی دیدنی و جذاب برای گردشگران تور مشهد از کرمان می باشد.

 جاذبه های مشهد ، دره ارغوان

دره ارغوان با چشمه های روان

از خصوصیات بارز دره ارغوان، تمیزی چشمگیر و قابل توجه کل دشت است. خوشبختانه در سال‌های اخیر پس از یک حرکت دسته جمعی یک گروه فعال محیط زیست، زباله‌های درون دره و دشت پاکسازی شدند.  این دره بخاطر بکر بودنش مورد توجه خیلی از گردشگران و توریستان تور مشهد می باشد.

 طبعت بی نظیر مشهد، دره ارغوان

دره زیبای ارغوان

در گذشته از شاخه‌های ارغوان به جهت ساخت و در واقع «بافت» سبد‌ها و ظروف خانگی استفاده می‌شده، از همین روی نیز به آن ارغوان‌بافی می‌گویند. تولیدات حاصل از ارغوان استحکام زیادی دارند و به نسبت محصولات حصیری ماندگاری بیش‌تری دارند. به جهت آماده سازی شاخه‌های ارغوان، ابتدا آن‌ها را در آب خیسانده تا ارتجاعی شوند و سپس به ساخت محصولات می‌پردازند.

 مکان گردشگری مشهد، دره ارغوان

طبیعت زیبای دره ارغوان

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه