نرخ بلیت مشهد در ایام تعطیلات سربه فلک کشید.

  • ۲۴ آبان ۱۳۹۶

  نرخ بلیت مشهد در ایام تعطیلات سربه فلک کشید.

 اخبار مشهد

به علت تعطیلات ایام پایان ماه صفر و افزایش تقاضای بلیتهای مشهد, نرخ بلیت پروازها به مقصد مشهد مقدس سربه فلک کشید.  آژانس‌های هواپیمایی با همدستی سایت‌های چارترکننده فروش هواپیما، مجدداً قیمت پرواز‌ها را افزایش دادند تا شاید از این مراسم نیز سودی بیشتر از اندازه به جیب بزنند.

بررسی نرخ بلیت پروازها به مقصد مشهد مقدس در دفاتر و آژانس‌های فروش بلیت هواپیما و همچنین برخی سایت‌های چارتری نشان از آن دارد که در نبود نظارت سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان حاکمیت صنعت و همچنین کم‌دقتی شرکت‌های هواپیمایی در قرارداد با آژانس‌های معتبر و عادل، نرخ بلیت صندلی‌های پرواز افزایش بسزایی یافته است و فعلاً تا لحظه تنظیم این گزارش در مسیر تهران-مشهد به ۶۰۰ هزار تومان و در برگشت نیز تا ۶۷۰ هزار تومان هم رسیده است.

به ادعای رضا جعفرزاده در صورت احراز تخلف از سوی آژانس‌هایی که مجوز بند الف را دارند، علاوه بر شرکت هواپیمایی طرف قرارداد، سازمان هواپیمایی کشوری نیز، برخوردهای قانونی با آژانس متخلف خواهد شد.

بنابراین گزارش هنوز چندروزی از گران‌فروشی برخی آژانس‌های ‌هواپیمایی در پروازهای اربعین نگذشته است و مجدداً شاهد گران‌فروشی آژانس‌ها و چارترکننده‌ها در تعطیلات ایام وفات پیامبر اکرم و شهادت امام رضا (ع) هستیم و گویا آژانس‌های هواپیمایی برای خالی کردن جیب زوار در هر تعطیلاتی، ترفندی دارند.

‌امیدواریم سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان حاکمیت صنعت حمل و نقل هوایی نظارت بیشتری بر فروشندگان بلیت هواپیما در فضای مجازی داشته باشند.

منبع: مشرق نیوز

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه