نرخ های سر به فلک کشیده تورهای داخلی در تعطیلات!

  • ۷ آذر ۱۳۹۶

همین الان که دارم این مطلب رو مینویسیم قیمت بلیط هواپیما کیش-تهران در بعضی روزها ۸۰ هزارتومان هستش و تهران مشهد و بلعکس هم تقریبا همون نرخ هستش. این در حالیه که در ایام شهادت امام رضا(ع) برای کیش تهران بیش از ۶۰۰ هزار تومان و  مشهد-تهران هم همین نرخ و برگشت هم ۶۷۰ هزار تومان گزارش شده. شاید باورتون نشه که بلیط کیش-تهران در ۲۸ اسفند ۹۴ به ۱۰۰۰ تومن و تهران-کیش همین تاریخ بیش از ۴۰۰ هزار تومان بود!!. اینجاست که باید گفت اگه تورم میخواین ببینین، بیاین در روزهای اعیاد و عزاداری و چند روز اینور اونورش نرخ تورهای داخلی رو ببنید. تور کیش با نرخ کمتر از ۲۵۰ هزارتومان برای همون هتل به بیش از بیش از یک میلیون رسید.  این درد، درد یک روز و دو روز نیست و سالهاست گریبان مسافر رو گرفته. از وقتی که پرواز چارتر شد این درد بیشتر هم شد (قابل توجه اونایی که فک میکنن چارتر یعنی ارزان. این ۶۷۰ هزار تومان چارتر بودش!)البته پروازهای سیستمی هم دسته کمی ندارن و اونام با نرخ فزاینده فروخته شدن. جالب اینجاست که فروخته هم شدن و پروازی خالی نموند. بله پرواز ۶۷۰ هزار تومان مشهد-تهران سریع هم فروش رفت! الان شما میتونید تور مشهد ، نرخش رو از سایت های تورهای داخلی مثه http://تورکیش-تورمشهد.com/  ببینید و صبر کنید تو تعطیلی رسمی هم ببیند خصوصا که چند روز پشت سر هم تعطیل باشه که دیگه بدتر!

البته تورهای خارجی هم همچین اختلاف قیمتی دارن و دسته کمی از داخلی ها ندارن. خیلی ها هم فکر میکنن چون پروازهای خارجی خیلی هاش سیستمی هستش، تورهاش اینقدی که تورهای داخلی نوسان دارن ، اونا ندارن. اما به هیچ عنوان همچین چیزی صحت نداره و اونام نرخهاش فضایی میشه. تورهای شرق آسیا مثه تورهای مالزی، چین،بالی، سنگاپور، یا تورهای تایلند مثه تور پاتایا، تور پوکت هم کافیه در ایام عادی و پیک با هم مقایسه کنید.( در ضمن تور قشم خیلی از پروازهاش سیستمیه ولی تورهاش هم همون نوسان نرخ تور کیش و مشهد رو داره!)

حالا اگه بدشانس باشی و آژانس هم کلاه بردار از آب دربیاد که دیگه اسفناک میشه. بعضی از آژانس ها نزدیک عید نوروز با چند میلیارد پول مسافر فرار میکنن مسافر میمونه و سرگردانی در فرودگاه و کشور غریب و میلیون ها تومان پول از دست رفته. توصیه میکنم زنگ خطر: از هر آژانسی تور نخریم! رو حتما بخونید!

حالا سوال اینه:

یقه کی رو باید گرفت؟

مسافر،آژانس یا سازمان گردشگری؟

شما چی فکر میکنید؟!

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه