تنگه بستانک تکه ای از بهشت گمشده در مرودشت + تصاویر و ویدئو

  • ۵ تیر ۱۳۹۷

  تنگه بستانک بهشت گم شده حیرت انگیز مرودشت

تنگه بستانک بهشتی گم شده در پنج کیلومتری کامفیروز که از توابع مرودشت می باشد، قرار گرفته است. تنگ بستانک منطقه‌ای حفاظت شده است که حدود ۱۵۳۲۴ هکتار مساحت دارد. این تنگه با ارتفاعی بین ۱۷۰۰ تا ۲۷۰۰ متر دارای آب و هوایی خنک دلچسب است که سالانه تعداد بسیاری از گردشگران داخلی و حتی خارجی برای دیدن این بهشت گم شده زمینی راهی استان فارس می شوند تا از نزدیک تماشاگراین همه زیبایی شوند.

 جاذبه های ایران، استان فارس

نمایی زیبا از تنگه بستانک در مرو دشت

برای رفتن به تنگه بستانک باید از میان روستاهای بیضا و کامفیروز و کوچه باغ ها مزارع و باغات که زیبایی شگفت انگیزی دارند عبور کنید و  منظره بدیع دریاچه سد درودزن در مسیر جاده جنگل های انبوه بلوط معماری روستا های منطقه در کنار مزارع وسیع و شالیزارها ی سر سبز تا ورودی بهشت گمشده نظاره گر باشید و از کوچه باغی نسبتاً وسیع و رویایی در پیچ و تاب رودخانه ای زیبا تا محل آبشار تنگه بستانک میگذرید اینجاست که انبو هی از جنگل چنار در تنگه ای نه چندان باریک به همراه پیچ و تاب روسوباتی از جنس آهک یکی از شگفت انگیز ترین چهره های طبیعت بکر را به نمایش می گذارد به راستی که بهشت چنین جایی باید باشد.

 استان فارس، تنگه بستانک

تصویری زیبا از اب های زلال تنگه بستانک

تنگه بستانک این بهشت گم شده استان فارس دارای پوشش گیاهی زیبایی می باشد که چشم هر بیینده را به سوی خود می کشاند. از جمله پوشش گیاهی این منطقه می‌توان به بنه، بلوط، زالزالک، ارس، بادام کوهی، دافنه، کیکم، تنگرس، ارژن، بو مادران و آویشن اشاره کرد و هم چنین در بستر سنگی کف دره درختان سایه پسند و چنار و گردو دیده می شوند که با وجود این درختان نور به سختی به کف دره می رسد که این ویژیگی باعث شده که تنگه بستانگ در فصول گرم از آب و هوایی بی نظیر برخوردار باشد.

 حاذبه های ایران، تنگه بستانک

تصویری بی نظیر از تنگه بستانک

تنها پوشش گیاهی باعث زیبایی و حیرت انگیزی این تنگه بستانک نمی شود بلکه وجود آبشارهای کم ارتفاع همراه با صدای دلنشین و منظره تماشایی کوه های مغرور فارس سبب گشته تا این ناحیه از زیبایی های وصف نشدنی قابل توجهی برخوردار شود. در نزدیکی این تنگه بستانک دریاچه «درودزن» واقع شده است. آب شیرین این دریاچه محل مناسبی برای زندگی ماهیان پرورشی مانند کپور است. خود تنگه نیز حیات وحش با ارزشی دارد که شامل حیواناتی مانند خرس قهوه‌ای، کفتار، راسو، پازن، خارپشت ایرانی، همستر دم دراز، رودک، گربه وحشی، سنجاب ایرانی، روباه، شغال، گراز، خرگوش، انواع پرندگان شکاری، کبوتر وحشی، کبک و جانوران متنوع دیگر می‌شود.

 مکان دیدنی استان فارس،تنگه بستانک

نمایی زیبا از جنگل سرسبز تنگه بستان

بهترین زمان برای سفر به بهشت گمشده فصل بهار (اواخر فروردین و اردیبهشت) تا اواسط تابستان است. البته زمستان و پاییز هم زیبایی‌های خاص خود را دارند، اما شاید سرمای هوا در این تنگه برای بسیاری آزار دهنده باشد.

 مکان گردشگری مرودشت ، تنگه بستانک

آبشاری کوچک از تنگه بستانک

وجود روستاهای زیبای جنوب تنگه بستانک مانند ساران و کهکرون با چشمه های زیبا از مکان های دیدنی این منطقه هستند. موقعیت جغرافیائی اثر طبیعی تنگه بستانک در مجموعه شبکه گردشگری محور شمال و شمال غرب استان و امکان ارتباط جاده ای که با یادمان های تاریخی تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگارد از یک طرف و چشم اندازهای طبیعی آبشارمارگون و تنگ براق از طرف دیگر باعث شده است که این منطقه مورد بازدید گردشگران فراوانی قرار بگیرد در سفر به شیراز می توانید از باغ زیبای ارم نیز دیدن کنید و یک سفر به یاد ماندنی را به استان فارس تجربه کنید.

 ایران، تنگه بستانک

بهشت گمشده ایران تنگه بستانک

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه