نوسازی سیستم روشنایی قلعه پرتغالی قشم

  • ۲۱ آذر ۱۳۹۷

نوسازی سیستم روشنایی قلعه پرتغالی  قشم

 قشم، اخبار قشم

نوسازی سیستم روشنایی قلعه پرتغالی قشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از تازه سازی سیستم روشنایی قلعه تاریخی پرتغالی ها خبر داد. نوسازی و بهسازی روشنایی این سایت تاریخی با مشارکت و همراهی مدیریت پشتیبانی سازمان و با هدف زیباسازی منظر این محوطه در شب هنگام، انجام شده است.
قلعه پرتغالی ها سال ۱۵۰۷ میلادی به فرمان ” آلفونسو آلبركرك ” دریانورد پرتغالی در ضلع شمالی جزیره قشم و در ساحل دریای خلیج فارس احداث شد. قلعه پرتغالی قشم با مساحتي بيش از ۲ هزار متر مربع از سنگهاي آهكي و گچي با ملاط ساروج محلي ساخته شده و طي يك قرن چندين بار استحكام بخشي يافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد امین جعفری حسینی اعلام کرد: ، قرار گرفتن قلعه در مجاورت آب های نیلگون خلیج فارس و شرایط شرجی هوا مهمترین دلیل کاهش عمر روشنایی در این سایت تاریخی است و این امر سبب شده تا هر از چندگاه سیستم  روشنایی قلعه نیاز به نوسازی و بهسازی پیدا کند.
این سایت تاریخی همزمان با حضور  حمیدرضا مومنی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به طور جدی مورد توجه قرار گرفت به طوری که با اجرای اقدامات مهندسی از جمله تقویت دیوارها، سنگفرش کردن محیط پیرامونی آن و ایجاد سیستم نور در قلعه با خارج شدن از شرایط اسفبار گذشته به یکی از مهمترین سایت های پربازدید برای گردشگران تور قشم تبدیل شده است.

منبع: قشم آنلاین

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه