فیلبند دهکده ای اروپایی در ایران + تصاویر و ویدئو

  • ۱۴ مهر ۱۳۹۷

فیلبند تماشایی ترین دهکده با چشم اندازی بی نظیر در ایران
 دهکده فیلبند یکی از زیباترین ییلاقات ایران است که در استان مازندران واقع شده و از توابع شهر ستان بابل بحساب می آید. این روستا دارای طبیعت و چشم اندازی بی نظیری است که بر فراز ابرها واقع شده است. فیلبند به بام زیبای مازندران مشهور است و به عنوان بهترین مقصد ها برای علاقه مندان به طبیعت گردها بشمار می آید. با سفر به این روستا می توانید تماشاترین و زیباترین طبیعت غرق شده در ابر و مه را ببینید و حال و هوایتان را تازه و شاداب کنید.

 طبیعت بکر ایران، دهکده فیلبند مازندران

دهکده زیبای فیلبند مازندران

 جاذبه های مازندران، دهکده فیلبند

چشم اندازی زیبا از دهکده فیلبند

برای رسیدن دهکده فیلبند باید از جاده هراز و از فرعی روستای فیلبند (یا سنگ چال) راه تان را به سمت ییلاق در پیش بگیرید. مسیری که کوهستانی و آسفالت است؛ اما کیفیت آن در برخی قسمت ها چندان مناسب نیست. مسیر راه نیز دارای زیبایی های شگفت انگیزی است که شما را مجذوب خود می کند و شما در طی مسیرتان نیز می توانید از طبیعت آن لذت ببیرید.

 جاذبه های مازندران، دهکده فیلبند

جاده زیبای دهکده فیلبند مازندران

این روستا در ارتفاع حدود ۲۳۵۸ متر از سطح دریا می‌باشد به علت ارتفاع زیاد زمستان‌هایی سخت دارد و با بارش‌های سنگین برف همراه می‌باشد. زمستان در این روستا زود آغاز شده و دیر به پایان می رسد و بیشتر راه های دسترسی به روستای فیلبند نیز در این زمان از سال مسدود می شود. این موضوع سبب شده تا در زمان آغاز فصل بارش بارف، این روستا خالی از سکنه شده و ساکنین به سایر مناطق مجاور نقل مکان کنند.

 جاذبه های مازندران، دهکده فیلبند

دهکده فیلبند بر فراز اقیانوس ابرها

اما با شروع بهار این بهشت کوچک سه و چهار برابر ظرفیت خود پذیرای میهمان می شود چرا که در این دو فصل این منطقه بکر دارای طبیعتی وصف نشدنی و زیبا می باشد که چشم هر بیننده را به خود مجذوب می کند. با شروع فصل بهار و صدای جویبار ها و رودها دوباره زندگی در این روستا آغاز شده و گویی روحی تازه در آن دمیده می شود و  این روستا به اوج زیبایی و شادابی خود می رسد.

از بهترین کارهایی که در سفر به این روستای بی نظیر می توانید انجام دهید عکاسی از مناظر مختلف طبیعت بکر و تماشایی این روستا می باشد. از مناظر بی مانند این روستا غرق شدن طبیعت فیلبند در اقیانوسی از ابرها با ترکیب خانه های روستایی، جنگل و کوه  می باشد. در کنار این همه زیبایی منظره طلوع و غروب آفتاب را نیز خواهید دید و تصاویر بی نظیری را در قاب دوربین خود خلق می کنید. با دیدن روستای فیلبند بهشت رویایی کوچک را به چشمان خود خواهید دید. امروزه طبیعت گردان به دنبال طبیعتی بکر برای گذراندران لحظات لذت بخش هستند از این رو جزیره کیش را که دارای طبیعتی بکر است می توانند در برنامه گردشگری خود قرار دهند و با تور کیش از مشهد به این جزیره با قیمت مناسب سفر کنند و از دیدن طبیعت زیبای این جزیره لذت ببرند.

 مکان های جذاب مازندران، فیلبند

چشم اندازی زیبا از طلوع آفتای در فیلبند

 جاذبه های ایران، طبیعت زیبای مازندران، دهکده فیلبند

غروب زیبا در دهکده فیلبند

در این روستا به خدماتی مانند آب لوله کشی و خانه ها و ویلاهایی مجهز دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این تکیه ای به نام تکیه غرب هم در روستا وجود دارد که می توانید برای موارد مختلف مانند اجاره اتاق و استفاده از سرویس بهداشتی و … به آن مراجعه کنید. البته توجه داشته باشید در زمان تعطیلات و فصل تابستان به دلیل تعداد بالای گردشگر مشکل کمبود آب در روستا به وجود می آِید و ممکن است در ساعت هایی از شبانه روز آب قطع شود.

 طبیعت بی نظیر ایران، دهکده فیلبند

مناظر زیبای دهکده فیلبند

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه