تنگه لی لی، بهشتی صخره ای در دل کوه های زاگرس + تصاویر و ویدئو

  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

 هیجان و لذت با قایق سواری در تنگه لی لی دورود 

تنگه لی لی، تنگه ای صخره ای در دل کوه های زاگرس با سنگ هایی با اشکال مختلف

زیبا یکی از جاذبه های کم نظیر استان لرستان است که در ۲۰ کیلومتری شهرستان دورود و ما بین دو روستای سیره سفلی و روستای چَمِنار قرار گرفته است.با دیدن ابن تنگه که دارای صخره های صاف و صیقلی زیبایی هست اگر به قشم رفته باشید شما را به یاد دره ستارگان قشم خواهد انداخت.

با ورود تنگه لی لی خواهید دید که آب فیروزه ای و گاهی سبز و کبود از میان سنگ های سخت عبور کرده و سنگ ها را به شکل بی نظیری صیقل داده است و چه چشم اندازی زیبا را  به وجود آورده است. هر چقدر در این تنگه به پیش بروید با اشکال های صخره ای زیبایی رو به رو خواهید بود و در میان این تنگه حوضچه های کوچک و بزرگی پر از آب وجود دارند که مارهای کوچک آبی رقص کنان در آن ها می خزند و جلوه خاصی به فضای تنگ بخشیده اند.

رودی که از این تنگه میگذرد و زیبایی وصف نشدنی را به این تنگه بخشبده است رود ماربره نام دارد که در واقع می توان گفت :این رود دلیل اصلی شکل گیری این تنگه در سال های طولانی است. به این رود به این دلیل نام ماربره داده اند، چرا که در گذشته در این نواحی پر از مارهای فراوان بوده است. پس اگر به تنگه رفتید احتمال دارد یکی از مارهای آبی رود را ببینید.

با سفر به این تنگه شما می توانید تفریحات لذت بخشی را تجربه کنید. این تنگه آب فراوانی دارد که فضای مناسبی را برای آب تنی و شیرجه زدن از ارتفاع زیاد ایجاد می کند. میانه این تنگه بهترین جا برای آب تنی و خوشگذرانی است چون بیشترین عمق را دارد و شما می توانید راحت شیرجه بزنید و آب تنی کنید و یک روز متفاوت را حس کنید. آب این تنگه بخاطر دیواره های صخره ای که اطراف آن را پوشانده نور خورشید خیلی به آن نمی رسد سرد است از این رو ممکن است هنگام شنا کردن سردتان شود.

این تنگه برای قایق سواری و هیجان و  لذت به همراه دوستانتان گزینه مناسبی هست. در سفر به این تنگه قایق بادی را به همراه خود ببرید و در یک فضای تنگ، صخره ای و با آب خروشان  و نیلگون قایق سواری کنید و تماشاگر حوضچه های آب در میان راه، سنگ های بزرگ و درخت های لای سنگ ها باشید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. مسافران و گردشگران عزیزی که عاشق طبیعت گردی هستند می توانند در برنامه گردشگری خود سفر به جزیره کیش را قرار دهند و با تورهای کیش با قیمت مناسب به این جزیره زیبا سفر کنند.

بهترین فصل برای دیدن این همه زیبایی تنگه صخره ای لی لی فصل تابستان است چرا که در این فصل آب تنگه در حدواندازه مناسبی قرار دارد و هم چنین هوا بسیار گرم و آب تنی در آب خنک تنگه بسیار لذت بخش است. در فصل بهار هم می شود  به دیدن این تنگه رفت  اما آب زیاد و سطح آب تنگه بالا باشد که در این حالت برای حرفه ای ها بسیار مناسب و برای غیر حرفه ای ها کمی خطر آفرین است.

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه