دریاچه فراخین مقاصد عاشقان طبیعت در مازندران + تصاویر

  • ۱۷ تیر ۱۳۹۷

 دریاچه سحرانگیز فراخین در قلب طبیعت بکر مازندران

 دریاچه فراخین بیشتر شباهت به یک تالاب جنگلی را دارد. این دریاچه در میان جنگل یکی از مناطق بکر و زیبای کمتر شناخته شده ایران است که برای دیدن این دریاچه باید دل به یکی از زیباترین جاده های ایران یعنی چالوس سپرد. دریاچه فراخین در نزدیکی روستای ویسر در مازندران واقع شده است. این دریاچه در ارتفاع ۲۲۰۰ متری  و در میان جنگل های پهن برگ هیرکانی، قرار دارد و آب آن از چشمه فراخین در بالادست و نزولات آسمانی تامین می گردد.

 جاذبه های ایران، دریاچه فراخین

نمایی زیبا از دریاچه فراخین

 برای رسیدن به این دریاچه سحرآمیز می شود از دو راه استفاده کرد. راه اول این است که از نوشهر به سمت کوه‌ها‌ی البرز حرکت کنید. بعد از حدود ۲۰ کیلومتر از جاده‌ای جنگلی به این دریاچه می‌رسید. راه دیگر از سمت بالای کوه‌های البرز است. برای رسیدن به دریاچه از این مسیر، باید وارد جاده‌ای فرعی شوید که از روستاهای ویسر و دلسم شروع می‌شود. بعد از پشت سر گذاشتن روستا، به یک جاده خاکی معدنی می‌رسید. از رودخانه‌های کم‌عمق که بگذرید، پس از ۴۰ کیلومتر، دریاچه فراخین خودش را به شما نشان می‌دهد. دریاچه در قسمتی از مسیر قرار گرفته که ارتفاع آن نسبت به بقیه مسیر کاهش پیدا می‌کند و این کم شدن ارتفاع راه خوبی است برای پیدا کردن آن.

 مکان های دیدنی مازندران ، دریاچه فراخین

مه زیبا در دریاچه فراخین مازندران

جاذبه های مازندران،دریاچه فراخین

جاده جنگلی دریاچه فراخین مازندران

 زیبایی های دل انگیز دریاچه فراخین و بکر بودن این منطقه و پاکی و تمیزی آن باعث شده عاشقان طبیعت را به سوی خود جذب کن پوشش گیاهی مجاور دریاچه یکی از زیباترین و با ارزشترین پوشش های گیاهی ایران است. کنار دریاچه محل مناسبی برای قدم دن و دیدن زیبایی های کشف نشده ای است که حس لذت بخشی را به شما هدیه می دهد. در سفر به این دریاچه دوربینتان را فراموش نکنید چرا که مناظر سحر انگیز دریاچه و محیط پیرامون آن بهترین و کمیاب ترین سوژه ها برای ثبت تصاویر هستند که به یادگار می توانید از این دریاچه با خود ببرید. در سفر به مازندران شما  علاوه بر دیدن دریاچه فراخین شاهد زیبایی های بسیاری نظیر دریاچه ولشت و خواهید بود که دیدن هریک از این دریاچه ها تجربه های  به یادماندنی می باشد که در ذهن شما گردشگران به ثبت خواهد رسیدو

 مکان های دیدنی، دریاچه فراخین

منظره زیبا و دیدنی دریاچه فراخین

جاذبه های مازندران، مکان های دیدنی، دریاچه فراخین

تصویری زیبا از دریاچه فراخین

یکی از فعالیتهای لذت بخش و عبور از میان درختان سر به فلک کشیده و دیدن زیبایی های جنگلی دوچرخه سواری در مسیر راه رسیدن به دریاچه می باشد. اگر اهل دوچرخه سواری در این صورت می توانید از برنامه های دوچرخه سواری که توسط راهنمایان این رشته تدارک دیده شده، استفاده نمایید. این دریاچه کوچک و زیبا محل مناسبی برای قایق سواری است اگر قایق بادی دارید می توانید آن را به همراه خود ببرید و با رفتن به میان دریاچه مناظری متفاوت را ببینید.

 جاذبه های مازندران، دریاچه زیبای فراخین

قایق سواری در دریاچه زیبای فراخین

بهترین زمان برای رفتن به دریاچه فراخین از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور است که دریاچه در پرآب ترین حالت خود قرار دارد.  ولی هر کدوم از فصل ها زیبایی خاص خود را دارند در  بهار و تابستان دریاچه پر آب و اطرفش سرسبز و زیباست. در پاییز به دلیل جنگلی بودن منطقه، رنگارنگ شدن برگ ها و انعکاس تصویر آنها در آن بسیار تماشایی می باشد. در زمستان برفی بودن جنگل و آرامش دریاچه لذت بخش است ولی به دلیل نبود امکانات مناسب در مسیر پیشنهاد می شود که در زمستان به این دریاچه سفر نکنید مگر اینکه تجهیزات و تجربه ی لازم و کافی را داشته باشید.

 جاذبه های مازندران، دریاچه زیبای فراخین

حس لذت بخش در دریاچه فراخین

 ایران، مکان های جذاب ایرانف دریاچه فراخین

پاییز دل انگیز دریاچه فراخین

فراخین تالابی در میان جنگل است. پس در سفر به این منطقه باید کفش مناسب پیاده‌روی و جنگل‌پیمایی داشته باشید. اگر در فصل بارندگی به این منقطه سفر می‌کنید لباس ضدرطوبت یا بارانی به همراه داشته باشید. در این منطقه موبایل آنتن ندارد، در نتیجه روی تماس تلفنی نمی‌توانید حساب کنید و باید برای قطع ارتباط با دنیای خارج از منطقه دریاچه آمادگی داشته باشید. در این منطقه امکانات خرید وجود ندارد پس بهتر است تمام وسایل و خوراکی‌های لازم را از قبل تهیه کرده باشید. اگر چیزی لازم داشتید می‌توانید آن را از روستای دلسم یا ویسر مازنداران تهیه کنید.

جاذبه های گردشگری ایر ان، دریاچه فراخین

دریاچه دل انگیز فراخین

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه