کلوت شهداد، شهری افسانه ای در دل کویر لوت + تصاویر و ویدئو

  • ۱۴ آذر ۱۳۹۷

 کلوت شهداد گرمترین نقطه زمین

کلوت شهداد یک جاذبه طبیعی بکر منحصر بفرد است که در ۴۰ کیلومتری شهرستان شهداد استان کرمان واقع شده است. کلوت شهداد که به شهر اقسانه ای کلوتها مشهور است در دل کویر لوت نقش بسته است. کلوتها بر جستگیهای بین شیار  u شکل می باشند که حدود ۲۰ هزار سال قبل در اثر فرسایش آبی و بادى به وجو امده اند نوک این برجستگی ها صاف و طرف رو به باد آن‌ها پرشیب و طرف دیگر آن‌ها کم‌شیب است.

 جاذبه های کرمان، کلوت شهداد

نمایی زیبا از کلوت های شهداد کرمان

کلوت شهداد سازه ای عجیب است که پای گردشگران اروپایی را به این دشت خشک می کشاند. زمین شناسان این منطقه را یکی از قطب های گرمایی زمین می دانند.  چگونگی پیدایش این جاذبه هنوز داری ابهام است. کلوت شهداد کرمان از شمال به جنوب کشیده شده اند، حدود ۱۴۵ کیلومتر طول دارند و  عرض شان از غرب به شرق به ۷۰ کیلومتر می رسد.

 طبیعت بکر ایران، کلوت شهداد

نمایی کلی از کلوت شهداد کرمان

کویر شهداد یکی از زیباترین کویرهای دنیا است که با وجود کلوت ها زیباییش دوچندان می شود اما مردم ایران از این جاذبه بکر غافل اند. باستانشان می گویندشگرد در کمتر جایی از دنیا کلوتهایی به زیبایی کلوت شهداد دشت لوت دیده می شود. دیدن طبیعت ایران برای گردشگران داخلی و خارجی یکی از حس های لذت بخش است که هر بر تعداد این گردشگران عزیز افزوده می گردد. بعداز دیدن کویر خشک می توانند با تورهای کیش از کرمان به جزیره سرسبز و زیبای کیش سفر کنند و  از سواحل جزیره کیش که کویر شهداد دو نقطه متفاوت هستند دیدن کنند و دو حس متفاوت را تجربه کنند.

 مکان های جذاب کرمان، کلوت شهداد

شبهای پر ستاره کلوت شهداد

اگر قصد سفر به کلوت شهداد را دارید بدانید که با ورود به این کویر روزهای به یادماندنی و جذابی را سپری خواهید کرد. در این کویر شما می توانید با عزیزانتان به تفریحات زیادی بپردازید. از تفریحات هیجان انگیز در این کویر برای توریستان سافاری و آفرود در میان کلوت ها می باشد. گردشگران عزیز می توانند ماشین های مخصوص سافاری را از کمپ گویری شهداد بگیرند و این تفریح لذت بخش را تجربه کنند.

 جاذبه های بکر کرمان، کویر شهداد

سافاری و آفرود در کلوت شهداد

شتر سواری نیز تفریح لذت بخش است که می توانید در این کویر تجربه کنید. شما عزیزان علاوه بر شتر سواری می توانید از موتور چهارچرخ یا ATV  استفاده کنید و با این موتور کویر گردی کنید و لحظات به یاد ماندنی و متفاوتی را برای خودتان به وجود آورید.  شب های کویر از زیباترین شبها است که شما در کلوت شهداد نمی توانید در شب به تماشای رقص ستارگان بنشیند و لذت ببرید.

 مکان های هیجان انگیز کرمان، شتر سواری کرمان

شتر سواری در کویر شهداد

جاذبه های کرمان، کویر شهداد

هیجان با موتور چهار چرخ در کویر

در حوالی کلوت شهداد، کمپ کویری شهداد ایجاد شده است تا مسافران از امکانات رفاهی خوب بهره مند شوند. این کمپ، تنها کمپ کویری بیابان لوت است و به صورت شمالی- جنوبی در بین چندین کلوت احداث شده تا باد و طوفان های شن به آن آسیبی نزنند. در این کمپ به امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، پارکینگ، ۴۰ آلاچیق با مصالح طبیعی برای شب‌مانی و تورهای کویری و تفریحات دسترسی دارید.

 جاذبه های کرمان ، کلوت شهداد

کمپ کویری شهداد

آلاچیق های مدور گنبدی شکل از جمله دلایل شهرت این کمپ هستند که در مرکز آنها یک سالن اجتماع بزرگ از برگ های درختان و نخل دیده می شود. آلاچیق ها، سطح سیمانی و دیوار و سقف های چوبی دارند و دسترسی به برق نیز در آنها در نظر گرفته شده است. این کمپ در حاشیه غربی کویر لوت ایجاد شده است و در شب به دلیل نورپردازی جلوه ای دیگر پیدا می کند.

 مکان های جذاب کرمان، کویر شهداد

آلاچیق های مدور گنبدی شکل

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه