دره ستاره ها، شاهکاری بی نظیر از طبیعت در قشم + تصاویر و ویدئو

  • ۲۳ آبان ۱۳۹۷

 دره ستاره ها از عجایب هفتگانه قشم

دره ستاره ها، شاهکاری بی نظیر از طبیعت با قدمتی دو هزار ساله در جزیره قشم، استان هرمزگان واقع شده است. این دره یکی از عجایب هفتگانه قشم می باشد که در جنوب کشورمان قرار گرفته است. این دره دارای تندیس های غول پیکر و اشکال زیبایی می باشند که این ویژگى ها باعث شده تا این دره به عنوان بخشى از ژئو پارک جزیره قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه، در فهرست آثار طبیعى در سازمان یونسکو به ثبت برسد و افتخاری برای ایران باشد.

 جاذبه های قشم، دره ستاره های قشم

نمایی کلی از دره ستاره های قشم

 جاذبه های ایران، جزیره قشم، دره ستاره های قشم

نمایی کلی از دره ستاره های قشم

برای رسیدن به این دره اعجاب انگیز باید در جزیره قشم به سمت جنوب ساحل حرکت کنید و بعد از سپری ۵ کیلومتر به روستای برکه خواهید رسید که در امتداد آن راه خاکی وجود دارد که شما را به دره ستاره ها خواهد رساند. در این دره شما با اشکال زیبا و تندیس های سنگی و ماسه ای غول پیکر روبه رو می شوید که بر اثر فرسایش سنگ های ماسه ای در طول زمان، باد و باران و تغییرات جوی به وجو آمده اند که بعدها به دره ستاره ها مشهور شده است.

 طبیعت بکر قشم، دره ستاره قشم

اشکال زیبا در دره ستاره قشم

اشکال عجیب و غریب این دره باعث شده است که اقسانه های بسیاری در مورد این دره گفته شود. در یکی از این افسانه ها گفته شده است که قرن ها پیش شهاب سنگ یا ستاره ای به زمین برخورد کرده است که در هنگام برخورد ستاره ها به زمین خاکها بالا آمده و و به هر طور که شکل گرفته خشک شده است و اشکال های زیبا و تندیس های مختلف را به وجود آورده است. برخی از اهالی نیز معتقدند که با تاریک شدن هوا این دره محل آمد و شد ارواح و اجنه است اما تاکنون صحت چنین چیزى به اثبات نرسیده است.

 جاذبه های قشم، دره ستاره های قشم

اشکال زیبای دره ستاره های قشم

یکی از زیباییها و جذابیت های وصف نشدنی این دره شبهای مهتابی به همراه سکوت مبهمش می باشد که ستاره ها می درخشند و  فکر می کنید که به زمین نزدیک شده اند و گویی ستاره ها به مهمانی زمین آمده اند. در گوشه و کنار ستون ها و دره ستارگان راه هاى تنگ، باریک و گاه پهن و وسیع وجود دارد که با نظم خاص خود چشم هر بیننده اى را خیره مى کند. و دره ستاره های یکی از مقصدهای محبوب گردشگری در نزد گردشگران و توریستان می باشد.

 جاذبه های قشم، دره ستاره های قشم

شبهای مهتابی در دره ستاره های قشم

این دره زیبا مانند تنگه چاهکوه پدیده های شگفت انگیز هستند که از فرسایش سنگ های رسوبی تشکیل شده اند و در قلب جزیره قشم واقع شده اند. مشابه این اشکال زمین شناسى یا ژئومرفولوژى را تنها در آمریکا مى بینیم که توریست هاى بسیارى را به خود جذب می‌کند. ایران در هر گوشه از خاکش دارای جاذبه های پر رمز و راز است که برای سفر به دو جزیره زیبای قشم و جزیره کیش که در جنوب کشورمان قرار گرفته اند می توانید از تور استفاده کنید. برای دیدن جزیره زیبای کیش می توانید از تورهای کیش با قیمت مناسب استفاده کنید و از سفر خود لذت ببرید.

 جاذبه های قشم، دره ستاره های قشم

دره های زیبای ستاره های قشم

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه