دریاچه نئور، بهشت کوچک دره های کوهستانی اردبیل + تصاویر

  • ۲۸ آذر ۱۳۹۷

دریاچه نئور دریاچه ای با طبیعتی بکر و  منحصر بفرد است که در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به سمت خلخال در میان دره ی کوهستانی به نان باغرو جا خوش کرده است. این دریاچه فوق العاده زیبا در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و با وسعت ۲۱۰ هکتاری شامل دو دریاچه کوچک و بزرگ می باشد که در فصل بهار بهم می پیوندند و این دریاچه زیبا نئور را با عمق ۵ متر را به وجود می آورند. منبع اصلی آب این دریاچه نزولات آسمانی و هم جنین وجود چشمه های ورودی به دریاچه می باشد.

 جاذبه های بکر اردبیل ، دریاچه نئور

نمایی زیبا از دریاچه نئور

 مکان های دیدنی اردبیل، دریاچه نئور

غروب دل انگیز در دریاچه نئور

دریاچه نئور بزرگترین دریاچه آب شیرین ایران است که در استان اردبیل خودنمایی می کند. این دریاچه به تنهایی زیبایی چندانی ندارد آنچه که باعث زیبایی دو چندان آن شده است  وجود مناظر طبیعی و تماشایی بسیاری مانند کوه های سر به فلک کشیده و گلزارهای وحشی می باشد که هر طبیعت گرد را به سوی این دریاچه می کشاند تا از دیدن این منطقه شگفت زده شوند.

 طبیعت بکر ایران، اردبیل ، دریاچه نئور

نمایی از گلزارهای وحشی دریاچه نئور

محدوده این دریاچه به علت طبیعت بکر و بی نظیرش زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست است و هم چنین به علت دارا بودن موقعیت عالی از نظر کشاورزی ، دامداری ، زنبورداری از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو در سال ۱۳۶۶ سدی در خروجی دریاچه احداث شد تا مورد استفاده امور کشاورزی قرار گیرد. این دریاچه دارای نوعی ماهی به نام ماهی رنگین کمان می باشد. که هر ساله قبل از زمستان این ماهی را صید می کنند و بعد از زمستان دوباره ماهی های کوچک پرورشی در این دریاچه انداخته می شوند.

 طبیعت گردی اردبیل، دریاچه نئور

ماهیگیری در دریاچه زیبای نئور

با سفر به این دریاچه شما جان و روح خود را با هوای تازه و آرامش سیراب می کنید و روزهای به یادماندنی و زیبایی را در ورق های دفترچه خاطرات ذهنتان به ثبت می رسانید.  در این سفر شما  تفریحات لذت بخشی را تجربه خواهید کرد که بعد از بازگشت از سفر به دوستان و عزیزانتان را سفر به دریاچه نئور را پیشنهاد خواهید داد. یکی از تفریحات هیجان انگیز این دریاچه قایق سواری در دریاچه و  لذت بردن از چشم اندازهای اطراف دریاچه است.

 جاذبه های گردشگری اردبیل، دریاچه نئور

حس لذت بخش قایق سواری در دریاچه نئور

از دیگر تفریحات به یاد ماندنی به همراه عزیزانتان آفرود است یکی از مسیرهای محبوب این آفرود از دریاچه نئور، آغاز می شود و پس از عبور از کنار آلاله های وحشی و سبزه زار های دامنه شمالی البرز، آلاچیق های عشایر تالش، آبشار ورزان و چشمه ساران گزنه هونی به روستای زیبای سوباتان می رسد و با آفرود از این مسیرها یکی از مسیرهای روزهای زیبای زندگیتان را به چشم خواهید دید و از سفر خود هیجان زده خواهید شد.

 مکان های دیدنی اردبیل، دریاچه نئور

هیجان آفرود در منطقه دریاچه نئور

پیاده روی و دوچرخه سواری یکی از تفریحات محبوب و پرطرفدار منطقه دریاچه نئور است که از دریاچه نئور آغاز می شود تا روستای سوباتان ادامه دارد که در میان راه از وجود چشمه های زیبا و آبشارهای خروشان لذت خواهید برد. پیاده روی و دوچرخه در غالب تور در گلزارهای وحشی با هوای تازه و مناظر تماشایی دریاچه یکی از بهترین حس هایتان خواهد بود که شاید در هیج جای دیگر نچشیده باشید. ماه های مناسب جهت این دو تفریح لذت بخش اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه است که در این زمان این منطقه مانند بهشتی کوچک گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. جزیره زیبای کیش یکی از مکان های دیدنی ایران است است که از محبوبیت خاصی در بین گردشگران برخوردار اند. از این رو وب سایت ما تورهای ارزان کیش را از شهرستان ها  نظیر تور کیش از اهواز ، تور کیش از تبریز، تور کیش از مشهد در اختیار مسافران قرار داده اند تا از شهر های مختلف ایران سفری راخت به کیش را تجربه کنند.

 مکان های جذاب اردبیل، دریاچه نئور

پیاده روی در مناظر زیبای دریاچه نئور

 ایران، طبیعت بکر اردبیل، دریاچه نئور

دوچرخه سواری در گلزهای وحشی اطراف دریاچه نئور

.

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه