بندر چند منظوره چارک مجهز به سامانه الکترونیک عملیات بندری شد

  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

جزیره کیش, اخبار کیش

راه اندازی سامانه الکترونیک عملیات بندری در بندر چند منظوره چارک

بندر چارک پس از تلاش و پیگیری مجهز به سامانه الکترونیک عملیات شد. با توجه به شرایط بهره برداری جدید و از آغاز فعالیت مجدد شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای کیش نیاز به ساماندهی عملیات بندری در بندر چارک احساس می شد که با راه اندازی این سامانه هماهنگی بهتری در عملیات تخلیه و بارگیری صورت می گیرد و موجب افزایش رضایتمندی مراجعان می شود. سامانه جدید نیازهای کاربران را پشتیبانی می کند.

سامانه الکترونیک عملیات بندری در بندر چند منظوره چارک راه اندازی شد. بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، میزان ترافیک بار و مسافر  در بندرگاه چارک از  بنادر هم جوار و حتی از بندر لنگه نیز بیشتر است.

شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای کیش ، همزمان با توسعه زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه الکترونیک عملیات بندری در بندر چارک کرده است.

به کمک این سامانه مراجعات حضوری صاحبان کالا و شناور داران و خطوط کشتی رانی به حداقل رسیده است و از این طریق نظارت بسیار مناسبی از طرف تمامی ارگانها و سازمانهای ذیربط بدون ایجاد وقفه در عملیات تخلیه بارگیری در بندر چارک صورت  می گیرد .

با استفاده از این سامانه بیش از ۶۰% مراحل عملیات بصورت غیر کاغذی و الکترونیک اجرا می شود و با همکاری سایر سازمانهای مرتبط این امر به حد نصاب ۹۵% خواهد رسید.

دسترسی به این سامانه از طریق آدرس الکترونیک www.charakport.ir  امکان پذیر است و صاحبان کالا و خطوط کشتی رانی می توانند با ورود به سامانه کاربران از مزایای متعدد و سرعت عمل در عملیات تخلیه و بارگیری بهره مند شوند.

شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش قصد دارد با ارتقاء این سامانه و تجهیز آن به سایر رویه های گمرکی، عملیات بندری در بندر تجاری کیش را نیز از طریق همین سامانه الکترونیک اجرا کند.

منبع: صدا و سیمای مرکز کیش

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه