پارک سراوان،پارکی با دریاچه ای سحرانگیز در گیلان + تصاویر و ویدئو

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۷

پارک جنگلی حیرت انگیز سراوان
پارک جنگلی سراوان در غرب جاده‌ی رشت-تهران واقع شده است. این پارک یکی از پارک های قدیمی، بی نظیر استان گیلان می باشد که مجموعه ای کم نظیر از ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع و نادر ﮔﯿﺎﻫﯽ ، ذﺧﺎﯾﺮ ژﻧﺘﯿﮑﯽ و ﭼﺸﻢ اﻧﺪازﻫﺎی بی نظیری را در خود جای داده است که هر ساله بازدید کنندگان بسیاری به دیدن این پارک جذاب می آیند.

 جاذبه های گیلان، پارک جنگلی سراوان

نمایی زیبا از پارک جنگلی سراوان

پارک سراوان با طبیعت متفاوتش و با جلوه های سحر انگیزش شما را غافلگیر میکند. هر آنچه از یک طبیعت زیبا و هوای عالی را انتظار دارید با ورود به این پارک با چشمان خود خواهید دید و از بودن در این پارک لذتی وصف نشدنی خواهید چشید. این پارک با امکانات مناسبش برای گردشگران، مقصدی محبوب سپری گردن یک روز عالی برای خانواده ها و تمام افراد در سنین مختلف می باشد.

 مکان های دیدنی رشت، جنگل سراوان

پارک جنگلی جیرات انگیز سراوان

چیزی که باعث متفاوت بودن این جنگل و خاص بودنش شده است وجود یک دریاچه سحر انگیز می باشد. دریاچه زیبای این جنگل با پوشش سبز رنگ خود را به مانند چمن نشان می دهد. با ورود به این پارک در سمت چپ چمنی سبز رنگ و خوش رنگ را مشاهده می کنید اما اگه کمی دقت کنید دو قایق را می بینید که می توانید با این قایق ها بر روی این دریاچه چمنی رنگ گشت و گذاری را درون این جنگل داشته باشید و از سکوت و آرامش جنگل لذت ببرید.

 طبیعت بکر رشت، دریاچه سراوان

دریاچه چمنی رنگ پارک سراوان

 مکان های زیبای ایران، دریاچه پارک سراوان

دریاچه سبز رنگ پارک سراوان

پارک جنگلی سراوان به دلیل موقعیت قرار گیری و داشتن گونه های گیاهی کم نظیر و هم چنین با وجود دو رودخانه زیبای ﺳﻔﯿﺪرود و ﺳﯿﺎﻫﺮود در ﺿﻠﻊ ﺷﺮﻗﯽ پارک، چشم اندازی بی نظیر را خلق میکند که گردشگران می توانند با سفر به این پارک یک روز به یادماندنی را تجربه کنند. یکی از کارهایی که میشود در این پارک انجام داد رانندگی در جاده ی درون پارک و گذر از میان درختانی که در هر فصل به رنگی خاص در می آیند که هر فصلش لذت خودش را دارد.

 مکان های دیدنی رشت، پارک جنگلی سراوان

جاده زیبای درون پارک سراوان

در گشت و گذار در این پارک شما از نخستین موزه میراث روستایی می توانید دیدن می کنید. این موزه که نمونه ای از معماری یکصد ساله مناطق جلگه ای و کوهستانی گیلان می باشد و هم چنین شیوه زندگی روستایی را بازسازی کرده است. موزه میراث روستایی هر ساله پای گردشگران بسیاری را به این پارک باز میکند. بعد از دید و بازدید از رشت می توانید از با تور کیش از رشت به دیدن جزیره زیبای کیش بروید و از نزدیک تماشاگر جاذبه های زیبای کیش باشید.

 جاذبه های گردشگری گیلان، موزه میراث روستایی

موزه میراث روستایی گیلان

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه