دریاچه کیو، جلوه ای ویژه از طبیعت در دل خرم آباد + تصاویر

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۷

 دریاچه کیو تنها دریاچه رزون شهری در ایران

دریاچه کیو خرم آباد، دریاچه ای آرام و تماشایی در دل شهر خرم آباد قرار گرفته است. این دریاچه دارای مساحت ۷ هکتار است و بین ۳ تا ۷ متر عمق دارد.ر دریاچه کیو  طبیعی خرم آباد با آب و هوایش و چشم انداز زیباییش یکی از بهترین تفرجگا های زیبای استان لرستان است که هر ساله بر تعداد بازدید کنندگان این مکان جذاب فزوده می گردد.

جاذبه گردشگری لرستان، دریاچه کیو

نمایی زیبا از دریاچه کیو

دریاچه کیو یکی از دریاچه های طبیعی ایران است. آب دریاچه از سرچشمه‌های موجود در مخمل‌کوه در اطراف شهر خرم آباد سرچشمه می گیرد و با نشات از طریق چشمه های کف دریاچه تامین می شود. این دریاچه با اینکه محلی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت مردم می باشد. هرساله تعدادی از جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر را نیز میزبانی می کند و مامن امنی را برایشان به وجود می آورد که وجود پرندگان این دریاچه را جذابتر می کند.

 مکان های جذاب خرم آباد، دریاچه کیو خرم آباد

پرندگان زیبا در دریاچه کیو خرم آباد

کلمه کیاو در لری خرم‌آبادی به معنی کبود رنگ و آبی به کار می رود و علت نام گذاری دریاچه کیو خرم آباد ، آب زلال و عمیقی است که به رنگ آبی و نیلی دیده می‌شود. دریاچه کیو در گویش لری با عنوان سراو کیاو شناخته می شود.

مکان های طبیعی خرم آباد ، کیو خرم آباد

رنگ نیلی دریاچه کیو خرم آباد

در قدیم جای کنونی این دریاچه چشمه ای به نام «سراب کیو» وجود داشت که اکنون نیز بخش عمده آب دریاچه از این چشمه واقع در قسمت شمال شرقی آن تأمین می‌شود. دریاچه کیو در زمان شهرداری علی محمد ساکی در طی سال  ۱۳۵۴ و ۱۳۵۵ احداث شد. مرحوم ساکی به همراه همکارانش پس از چندین سال تلاش این محل را احداث نمودند و مهمانسرایی را نیز در آن ایجاد کردند. طولی نکشید که مردم از این تفرجگاه استقبال کرده و برای گذراندن اوقات فراغت خود به سوی آن آمدند.

 جاذبه های گردشگری خرم آباد، دریاچه خرم آباد

جلوه ای ویژه از دریاچه خرم آباد

دریاچه کیو یکی از جاذبه های محبوب در نزد مردمان خرم آباد و توریستان و گردشگرانی است که به لرستان سفر می کنند. یکی از تفریحات لذت بخش در این دریاچه زیبا قایق سواری است که با قایق های و توری یا پدالی می توانید در دریاچه دور بزنید و  از زاویه ای دیگر به تماشای زیبایی های دریاچه بنشینید و لذت ببرید.

 طبیعتی زیبا در دل خرم آباد، کیو خرم آباد

قایق سواری در دریاچه کیو خرم آباد

از تفریحات هیجان انگیز و لذت بخش که در این دریاچه میشود انجام داد جت اسکی و اسکی روی آب است. جت اسکی  وسیله ی آبی انفرادی است که با سرعت بر روی آب حرکت می کند و لحظات به یادماندنی  هیجانی را خلق می کند. اسکی روی آب یک ورزش آبی می باشد که در طی انجام آن، یک نفر اسکی مخصوصی را می پوشد و به وسیله وسایل آبی موتوری با سرعت بر روی آب کشیده می شود. تفریحات آبی لذت بخش این دریاچه را می توانید در وسعتی بزرگتر با هیجانی فوق العاده در جزیره زیبای کیش  تجربه کنید برای سفر به جزیره زیبای کیش و لذت بردن از تفریحات آبی آن با  تور کیش با قیمت استثنایی سفر کنید.

 مکان های دیدنی خرم آباد، دریاچه کیو خرم آباد

جت اسکی در دریاچه کیو خرم آباد

 تفریحات آبی در خرم آباد، دریاچه کیو خرم آباد

اسکی روی آب در دریاچه کیو خرم آباد

در آخر میشود به تفریح آبی مهیج شاتل اشاره کرد که در این تفریح لذت بخش سوار بر تیوب توسط قایق های تندرو با سرعت زیادی روی آب کشیده شده و هیجان فوق العاده ایی را  را به گردشگران می دهد. تنها این دریاچه مختص تفریحات آبی نیست بلکه اطراف دریاچه محوطه ای سرسبز با درختان زیبا است که میشود یک پیک نیک عالی را به همراه عزیزانتان و خانوادتان بگذرانید.

 جاذبه های گردشگری لرستان، دریاچه کیو خرم آباد

شاتل سواری در دریاچه کیو خرم آباد

سرویس بهداشتی، بوفه های مواد غذایی و امکانات تفریحات آبی، از جمله امکاناتی هستند که می توانند در مدت زمان حضور شما در کنار دریاچه، مورد استفاده ی شما قرار گیرند. همچنین امکانات و فضای مناسب برای برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های شنا، دو و میدانی و دوچرخه سواری نیز در اطراف دریاچه وجود دارد که در زمان های خاص از انها استفاده می شود.

 تفرجگاه های خرم آباد، دریاچه کیو خرم آباد

نمایی از پاییز در دریاچه کیو خرم آباد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه