غذاهای گردشگران مشهد متنوع نیستند

  • ۱۰ آذر ۱۳۹۷

غذاهای گردشگران مشهد متنوع نیستند

 مشهد، اخبار مشهد

غذاهای گردشگران مشهد متنوع نیستند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اعلام کردند با توجه به افزایش گردشگران داخلی و خارجی به شهر مقدس مشهد این استان مشهد از تنوع غذایی برخوردار نیست و تنها غذای گردشگران فقط کباب و برنج یا شیشلیک و پیتزاست.

وی اظهار داشت: صنعت گردشگری غذا یکی از مهمترین صنایع فعال در دنیاست، به طوریکه ۳۰۰ میلیارد  دلار از ۱٫۲۳ تریلیون دلار در امد سالانه حوزه گردشگری دنیا را به خود اختصاص داده است. با انتخاب تورهای ارزان مشهد سفری خوش را به این شهر مقدس تجربه کنید.

وی گفت: براساس پژوهش های انجام شده،  کشور عزیزمان ایران بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نوع غذا و ۱۰۹ نوع نوشیدنی دارد و در هر اقلیمی از کشور غذای خاصی طبخ می شود که برخی از غذاها مانند ‘ساروق’ در هرمز طرز پخت عجیب دارند. هم چنین ایشان اظهار داشتند: تنوع غذایی در ایران به حدی است که در دنیا از آن در کنار مکتب رم و چین، مکتب آشپزی ایران یاد می شود اما در ارائه غذاهای متنوع برای جذب گردشگر نموه قبولی نمی گیرد و بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی گفت: مردم بویژه گردشگران از غذاهای لذیذ و متنوع محلی در مشهد استقبال می کنند، همان طور که روزانه پنج هزار آش گناباد در مشهد فروخته می شود لذا باید از این ظرفیت برای توسعه رفاه مردم و کسب و کار بهره گرفت.
وی با اشاره به استقبال روزانه ۶۵ هزار نفر از خیابان غذا که سال گذشته در مشهد ایجاد شد، اظهار امیدواری کرد امسال نیز رویدادهایی از این دست در مشهد تکرار شود.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: در زمانی زندگی می کنیم که برندها حرف اول و آخر را می زنند، زیرا مردم حوصله و وقت آزمون و خطا ندارند و برندها این وظیفه پرخطر را برعهده گرفته اند.
امیر شهلا افزود: برندسازی یکی از مهمترین نکاتی است که طی سالهای اخیر در شهر مشهد مورد نظر گردشگران قرار گرفته بویژه صنعت توریسم که از ظرفیت های اساسی پایتخت زیارت کشور و دومین کلان شهر مذهبی ایران است.
وی اظهار داشت: مشهد به دلیل برخورداری از جاذبه های فرهنگی و زیارتی برجسته سالانه پذیرای بیش از ۳۰ میلیون زائر است اما به دلیل عدم فراهم آوری زیرساخت ها، ماندگاری زائر به سه روز بیشتر نمی رسد.
عضو شورای شهر مشهد گفت: برندسازی از مشهد و توانمندی های این شهر در دستور کار شواری شهر قرار گرفته تا ضریب ماندگاری زائر بیشتر شود، چرخ اقتصاد استان بیشتر بچرخد و سطح رفاه مردم ارتقا یابد.

منبع: شهر خبر

 

 

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه