روستای ازغد، روستایی با قدمت هزار ساله در مشهد

  • ۹ آبان ۱۳۹۷

روستای ازغد در ۲۵ کیلومتری شهرستان مشهد واقع شده است. این روستا از روستاهای ییلاقی خوش آب و هوای مشهد می باشد که در دامنه رشته کوه‌های بینالود قرار گرفته می‌باشد و دارای ۱۴۰ خانوار و ۴۴۷ نفر جمعیت است. روستای ازغد بصورت پلکانی می باشد و دارای قدمت هزار ساله است.

 مکان های جذاب مشهد، روستای ازغد

خانه پلکانی روستای ازغد

برای رسیدن به این روستای بکر و جذاب باید از جاده مشهد راهی طرقبه شوید و وسط راه که رسیدید در سمت چپ جاده راهی وجود دارد که این راه را در پیش بگیرید و روستای حصار گلستان را پست سر بگذارید با رسیدن به دوراهی بین روستای ازغد و مایان راه سمت راست را پیش گرفته و پس از سپری کردن حدود ۱۲ کیلومتر به روستای تاریخی ازغد خواهید رسید.

 جاذبه های گردشگری مشهد، روستای ازغد

کوچه های زیبای روستای ازغد

 با ورود به این روستای تاریخی انگار به دل تاریح سفر کرده اید و با معماری زیبا و خانه های سنگچین شده روبه رو می شوید و از قدم زدن در کوچه و پس کوچه های سنگی و زیبا لذت می برید. از جذابیت های دیگر این روستا می توان به باغ های سرسبز و زیبا و آب فراوان و آب و هوای خوش اشاره کرد. در سفر به مشهد با تور مشهد از شیراز از دیدن این روستای زیبا غافل نشوید و یک روز به یادماندنی را در شهر مشهد سپری کنید.

 مکان های تاریخی مشهد، روستای ازغد

خانه های سنگچین روستای ازغد

 این روستا از نظر گیاهان داروئی نیز غنی است و گیاهانی چون پونه، کاکوتی، بابونه، گل گاوزبان،چای کوهی و زیره سیاه در آن یافت می شود که اهالی به خوبی با این گونه ها و همچنین خواص آن آشنا هستند و از آن ها استفاده می کنند. از نظر گونه درختی روستای ازغد دارای درختان کهنسال مانند درخت ارس، چنار و گردو می باشد که این گونه ها تاریخ قدیمی این روستا را بازگو می کنند.

 روستاهای تاریخی مشهد، روستای ازغد

کوچه های دل انگیز روستای ازغد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه