رشد ۱۴۲ درصدی بازدید از اماکن تفریحی قشم

  • ۶ اسفند ۱۳۹۶

رشد ۱۴۲ درصدی بازدید از اماکن تفریحی قشم

 مدیر کل سازمان گردشگری آقای جعفری اعلام کرد: طی چهار روز اول اسفند جاری، ۱۵ هزار و ۲۸۲ نفر از مسافران جزیره قشم از پنج اسکله تفریحی سهیلی، طبل، گورزین، کندآلو و شیب دراز بازدید کردند.به گفته وی، این میزان بازدید در مقایسه با تعداد شش هزار و ۳۰۳ بازدیدکننده این اماکن تفریحی در مدت زمان مشابه سال گذشته، نشانگر رشد ۱۴۲ درصدی در سال جاری می باشد.

ایشان معتقد است، نوروز ۹۷ با فراوانی شمار گردشگران با همه تعطیلات نوروزی طی سال های ایجاد منطقه آزاد در قشم (۱۳۷۰ تا ۱۳۹۷) متفاوت تر خواهد بود و همه دست اندرکاران ستاد سفرهای قشم از هم اینک آماده ارائه خدمات شایسته به انبوه مسافران و گردشگران داخلی و خارجی هستند.

ایشانبیان داشت: اسکله تفریحی کندآلو با یک روز تعطیلی شهادت حضرت فاطمه (س) و چهار هزار و ۵۸۰ بازدید کننده پربازدید کننده ترین و اسکله تفریحی گورزین با یک هزار و ۹۷۴ نفرکمترین آمار بازدید کننده را داشتند.

او ادامه داد: اسکله تفریحی روستای سهیلی با سه هزار و ۴۵۰ گردشگر در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از آن سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی در ساحل شیب دراز با سه هزار و ۲۸۳ نفر و اسکله طبل با یک هزار و ۹۹۵ بازدیدکننده، قرار دارند.

به گفته جعفری، در اکثر اسکله ها فروشگاه های صنایع دستی و مواد غذایی و رستوران های محلی دایر شده و گردشگران علاوه بر خرید صنایع دستی و خوردن غذاهای خوشمزه دریایی، از زیبایی های منحصر بفرد جنگل های دریایی حرا در اسکله سهیلی، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی در اسکله شیب دراز، تنوع پرندگان مهاجر در اسکله های طبل و گورزین هم لذت می برند.

وی ادامه داد: گردشگران با حضور در اسکله تفریحی کندآلو سوار بر قایق های تفریحی می توانند علاوه بر رقص مهیج دلفین های بازیگوش در آب های ساحلی جزیره هنگام به عنوان آکواریومی طبیعی، ساحل نقره ای، بازارچه صنایع دستی و اقامتگاه های بوم گردی این جزیره زیبا را هم نظاره کنند.

و همچنین اعلام کرد: طی این چهار روز، تعداد دو هزار و ۸۲۷ نفر شامل دو هزار و ۸۱۸ گردشگر ایرانی و ۱۲ گردشگر خارجی از دو محوطه تاریخی غارهای خوربس و قلعه پرتغالی ها در شهر قشم بازدید کردند.

منبع: قشم آنلاین

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه