بهار ۹۷ با سرزمین گل های رنگارنگ در قشم

  • ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

بهار ۹۷ با سرزمین گل های رنگارنگ در قشم

 

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به افزایش کاشت گل های کاغذی در نقاط مختلف قشم از این جزیره ی زیبا به عنوان سرزمین گل های کاغذی یاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، تورج امانی اظهار داشت که در آستانه ی سال جدید و بهار طبیعت، کاشت گل های کاغذی در سطح جزیره به طور چشمگیری افزایش یافته است. با توجه به گفته های وی: از آنجایی که گل های کاغذی از گیاهان بسیار زیبایی به شمار می روند در سالهای اخیر مورد توجه مسافران و مهمانان بسیاری قرار گرفته است. این عملیات با هدف افزایش زیبایی چهره شهر و نقاط مختلف جزیره در دستور کار قرار گرفته است. مدیر امور شهری و روستایی منطقه آزاد قشم بیان داشت: با کاشت این گل های زینتی در معابر و خیابان های مرکزی شهر، درگاه های ورودی و سایر جاده های جزیره، جلوه ای زیبا از انواع گل های رنگارنگ در مقابل دیده مردم به نمایش گذاشته شده است تا شاهد زیبایی های آن به عینه ی خود باشند.

این گیاه پرکاربرد در طراحی فضای سبز نقش بسزایی دارد زیرا در تابستانهای گرم جزیره که اغلب گیاهان قادر به گلدهی نیستند. توده ای از گل را به ارمغان می آورند و از نظر روانی نیز تاثیرات مهمی بر روحیه شهروندان و مسافران عزیز خواهند داشت. بنابراین همین امر سبب گردیده تا کارشناسان فضای سبز مدیریت امور شهری و روستایی در نگهداری از این گیاه زینتی حساسیت و عزم بیشتری داشته باشند. هدف از کاشت این گل ها نیز این بوده که با کاشت درختان گلدار دائمی که با آب و هوای جزیره سازگاری بیشتری دارند علاوه بر زیباسازی محیط، در هزینه حفظ و نگهداری گل های فصلی که هر ساله نیاز به تعویض و واکاری دارند نیز صرفه جویی به عمل آید.

منبع: نیوز قشم

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه