ارتقای اقتصاد روستایی با گسترش اقامتگاه های بومی در جزیره قشم

  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

ارتقای اقتصاد روستایی در جزیره قشم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم عنوان نمود: تحولات گسترده ای در اقتصاد روستایی جزیره قشم با گسترش اقامتگاه های بوم گردی رخ داده است. طبق گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد امین جعفری حسینی افزود: تدبیر بجا و سیاست موفق مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در توسعه اقامتگاه های بوم گردی روستایی سبب شده تا در سال جاری شاهد تغییر و تحولی عظیم در زمینه گردشگری و رونق اقتصاد روستایی در جزیره قشم باشیم. وی خاطر نشان کرد: هدف گزاری صحیح و سوق دادن گردشگری به سمت روستاها در جزیره قشم موجبات مهاجرت معکوس و بازگشت به روستاها را در این جزیره آزاد فراهم نموده و در برخی از روستاهای قشم نه تنها نرخ بیکاری به صفر رسیده بلکه منجر شده تا نیروی کار از سایر مناطق استخدام گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان نمود: گردش مالی ۳۰ میلیارد ریالی در حوزه گردشگری در تعطیلات ۲۰ روز نوروزی ۹۷ قابل توجه می باشد. که این امر نشان از مقبولیت و جذابیت روستاهای قشم در میان گردشگران دارد. بنا به گفته سید محمد امین جعفری حسینی ارائه خدمات اقامت و پذیرایی مناسب و متنوع در اقامتگاه های بوم گردی دلیلی برای افزایش تعداد روزهای اقامت از دو شب به چهار شب افزایش یافت. وی ادامه داد: هزینه اقامت با نرخ مناسب توام با پذیرایی صبحانه، نهار و شام با غذاهای بومی و محلی، همچنین اجرای آیین های سنتی و موسیقی محلی در این اقامتگاه ها مورد تدجه گردشگران جزیره قشم واقع گردید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تجربه زندگی روستایی در اقامتگاه های بوم گردی افزود: سکونت در اقامتگاه های بوم گردی روستایی، پدید آورنده خاطره ای به یادماندنی از ارتباط بی واسطه با ساحل نشینان، لمس زندگی مردم مهمان نواز جنوب و آشنایی با آداب و رسوم و سنت های جزیره برای مهمانان قشم بسیار زیبا و منحصر به فرد بود. جعفری با اشاره به آمار بالای استقبال از مناطق گردشگری بیان کرد: از آنجایی که جزایر ناز، جنگل حرا، خلیج دلفین ها، هنگام و فروش صنایع دستی قشم بالاترین درصد بازدید را به خود اختصاص داده اند، برنامه ریزی دقیق برای افزایش خدمان در این مکان ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم از توسعه گردشگری در سطح جزیره به صورت متوازن، به عنوان نقطه عطفی در ارتقای سطح اقتصاد روستایی و کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در این منطقه یاد کرد.

منبع: پرتال گردشگری منطقه آزاد قشم 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه