باغ موزه گیاه شناسی قشم، بهشت رنگارنگ جزیره قشم + تصاویر

  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

بازدید از باغ موزه گیاه شناسی در قشم

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی زیبا از ساختمان باغ موزه گیاه شناسی قشم

باغ موزه گیاه شناسی قشم یکی از موزه های طبیعی و بی نظیر جزیره قشم می باشد که مساحتی بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع دارد. هدف از احداث این باغ حفظ و تکثیر انواع مختلف گونه های گیاهی از طریق بذر، قلمه، کشت بافت، تولید انواع گونه های گیاهی نادر، برخورداری از فن آوری نوین در تولید و تکثیر گونه های و ایجاد آزمایشگاه تجزیه آب، خاک و گیاه می باشد. برای احداث این باغ موزه گیاه شناسی قشم ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت کشت و صنعت و فشای سبز قشم هزینه شده است.

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری بی نظیر از موزه باغ گیاه شناسی قشم

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی از شب در باغ موزه گیاه شناسی قشم

باغ موزه گیاه شناسی گلخانه های پیشرفته و مجهزی به وسعت ۱۲۰۰ متر مربع به ارتفاع ۶ متر را دارا می باشد. در این گلخانه ها امکانات و تجهیزات لازم برای تولید و تکثیر انواع گونه های گیاهی مانند ترینیوم، لاتانیا، کاسیا، بنجامین، کاغذی رنگی، ابریشمی، ختمی و راوانالا فراهم شده است. همچنین این باغ دارای گلخانه های مکانیزه، باغ های متعدد، طرح های مدرن فضای سبز، آبشارهای بی نظیر، غار، تونل، برکه و نهرها می باشد. که جلوه خاصی به این مجموعه بخشیده اند. از دیگر تولیدات این مجموعه می توان به تولید گونه های جنگلی نظیر اکالیپتوس، چوچ، گز، آتریپلکس و گونه های فضای سبز مانند شمشاد، کنوکارپوس، چریش و بنجامین اشاره نمود.

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از گلخانه باغ موزه گیاه شناسی قشم

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی از باغ موزه گیاه شناسی قشم

از مناظر زیبای این باغ موزه گیاهی شناسی که چشم هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند می توان به فضای درون برکه ها، آبشار، غار و تونل باغ موزه گیاه شناسی که بیش از هفت هزار متر مربع وسعت دارد و با سنگ های مالون و لاشه های رنگارنگ مستور شده است، اشاره نمود. باغ موزه گیاه شناسی قشم از روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۳ و در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی از ساعت ۹ تا ۲۳ باز است. عزیزانی که قصد دارند از مشهد به قشم سفر کنند، می توانند با استفاده از تور قشم از مشهد به این جزیره سفر و بازدید از این باغ موزه گیاه شناسی را در اولویت برنامه سفر خود قرار دهند.

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از طبیعت موزه باغ گیاه شناسی قشم

موزه باغ گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی از غار موزه باغ گیاه شناسی قشم

احداث آزمایشگاه آنالیز آب، خاک و گیاه در باغ موزه گیاه شناسی قشم، فرصت مناسبی برای انجام تحقیقات و آزمایشات علمی در زمینه آب، خاک و گیاه می باشد. گروه های مختلف علمی، تحقیقاتی، دانشگاهی، دانش آموزان و علاقه مندان به گل و گیاه می توانند از اقصی نقاط ایران با استفاده از تور قشم در تمام طول سال از این مجموعه زیبای گل و گیاه در منطقه آزاد قشم دیدن کنند.

باغ موزه گیاه شناسی قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی از سر در باغ موزه گیاه شناسی قشم

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه