معرفی بهترین رستوران های قشم + تصاویر

  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

غذاهای تند و پر ادویه در رستوران های قشم

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از رستوران های قشم

رستوران های قشم از لحاظ کیفیت و تنوع غذایی همیشه سرآمد و به غذاهای تند و خاص خود معروف هستند. اکثر غذاهای قشم پر ادویه و تند می باشد. توصیه می شود اگر ذائقه شما با غذاهای تند و پر ادویه سازگار است از خوردن چنین غذاهای محلی و تند امتناع نکنید و طعم واقعی و لذیذ این غذاها را در رستوران های قشم بچشید. سرو غذاهای مختلف با روش های مختلف پخت می تواند از جمله هیجان انگیز ترین تجربه سفر شما به قشم باشد. البته خوردن غذاهای دریایی در قشم جزئی از جاذبه های سفر به جزیره قشم می باشد. در ادامه مطلب به مهم ترین و بهترین رستوران های جزیره قشم اشاره خواهد شد.

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از غذاهای محلی جزیره قشم

-رستوران قلعه: بدون شک این رستوران یکی از بهترین رستوران های قشم محسوب می شود. زیرا در این رستوران انواع مختلف غذاهای دریایی وجود دارد. رستوران قلعه در ضلع جنوبی قلعه پرتغالی ها قرار گرفته است. این رستوران از معدود رستوران های جزیره قشم می باشد که همراه با صرف غذا می توان از چشم اندازهای زیبای اطراف و دریا نهایت لذت را برد. بعضی از میزهای رستوران در فضای باز و بعضی دیگر درون رستوران چیده شده اند که افراد بسته به سلیقه خود می توانند در این رستوران غذا میل نمایند. در رستوران قلعه خبری از منوی غذا نیست و غذاهای آن متناسب با صید روزانه آماده می شوند و لیست غذاها به صورت شفاهی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. صید روزانه در این رستوران سبب شده تا در بعضی از روزها که صید انجام نمی شود، رستوران تعطیل باشد. بهترین غذاهای این رستوران خوراک کوسه، خوراک ماهی مرکب، خوراک صدف و میگو می باشند که با ادویه مخصوص و تندی درست می شود. رستوران قلعه فقط در شب باز است.

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی زیبا از رستوران قلعه قشم

رستوران خاله: همان طور که از نام رستوران پیداست در این مکان می توانید طعم غذاهای خانگی را بچشید. دقیقا در کنار رستوران قلعه، رستوران خاله وجود دارد. این رستوران در قشم بسیار معروف است. خاله یکی از بومیان قشم است و خودش دست به کار شده و یک رستوران سنتی و کوچک راه اندازی نموده است. خاله سمبوسه های بسیار خوشمزه و خوش طعمی درست می کند که نرخ این سمبوسه ها در کل جزیره ثابت و دانه ای ۵۰۰ تومان می باشد. همچنین در این رستوران فلافل های تند و خوشمزه، غذاهای دریایی مانند کوسه، ماهی مرکب و صدف که بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد، وجود دارد. خاله غذای دریایی دیگری به نام میکس هم درست می کند. که این غذا از کوسه و میگو درست می شود. این غذا در میان مسافران  تور قشم طرفداران بسیاری دارد. رستوران خاله فقط شب ها دایر است.

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از سمبوسه های رستوران خاله

-رستوران نعیم: این رستوران یکی از بزرگترین رستوران های قشم می باشد که به خاطر داشتن سلف سرویس و میگو پفکی هایش معروف است. این رستوران غذاهای دریایی زیادی ندارد و تنها غذاهای دریایی آن میگو، ماهی شیر، ماهی کباب و قلیه ماهی می باشد که البته قلیه های آن بسیار خوشمزه و لذیذهستند. منوی غذاهای رستوران نعیم بسیار متنوع می باشد و انواع مرغ، کباب و استیک در این رستوران تهیه می شود. حجم غذاهای این رستوران زیاد می باشد گرچه حق سرویس نیز گرفته می شود. قیمت غذا در رستوران نعیم نسبت به بقیه رستوران ها کمی بالا می باشد. این رستوران ظهرها باز می باشد.

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از غذاهای رستوران نعیم

-رستوران الوند: این رستوران به سرو کوسه در جزیره معروف می باشد. رستوران الوند در کنار هتل دیپلمات قرار دارد و زمانی روزگار بسیار خوشی داشت. از بهترین غذاهای این رستوران می توان قلیه ماهی، بشقاب کوسه و غذاهای دریایی را نام برد. در این رستوران بشقابی به نام میکس دریایی وجود دارد که  این غذا با کباب شیر ماهی، قلیه ماهی، میگو و ماهی سوخاری درست می شود و بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد. در رستوران الوند بوفه سلف سرویس وجود دارد اما قیمت آن بالاست و ۱۵ درصد مالیات به آن افزوده می شود.

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

نمایی زیبا از رستوران الوند

کباب بز و شاورما: کباب بز یا همان جگرکی یکی از غذاهای پرطرفدار می باشد. کباب بز یکی از خوشمزه ترین و متفاوت ترین کباب ها می باشد و توصیه می شود بدون خوردن کباب بز قشم را ترک نکنید. در جزیره قشم کباب بز خوب در نزدیکی میدان شهدا، روبه روی مرکز خرید سام و زال وجود دارد. اگر هوس فست فود کرده اید می توانید سراغ غذای شاورما که یک غذای لبنانی است بروید. شاورما همان کباب ترکی است با این تفاوت که با مرغ درست می شود و لای نان لواش پیچیده می شود. البته در قشم همه فست فودها را لای نان لواش می گذارند. زیرا نان باگت در قشم کمیاب است. بهترین شاورما را می تواند در کنار مرکز خرید سیتی سنتر صرف نمود.

رستوران های قشم, جاذبه های گردشگری قشم

تصویری از غذای خوشمزه کباب بز و شاورما

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه