ثبت ۱۰ اثر تاریخی هرمزگان در فهرست آثار ملی

  • ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

ثبت ۱۰ اثر تاریخی هرمزگان در فهرست آثار ملی

 قشم ، اخبار قشم

ثبت ۱۰ اثر تاریخی هرمزگان در فهرست آثار ملی

قائم مقام مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان از افزوده شدن ۱۰ اثر تاریخی به ثبت ملی خبر داد و ایشان اعلائم کردند که  هم اکنون پرونده ثبت ۳۰ اثر دیگر از این استان در نوبت بررسی قرار دارد.
محسن ضیایی مدیر کل میراث فرهنگی بیان داشت: این آثار شامل بی بی عاشیه یک و بی بی عایشه ۲ در هاشم آباد حاجی آباد، ۲ عدد آب انبار و گمرک بندرخمیر در شهرستان بندرخمیر، خانه اَربابی لافت، خانه یونسی و زیارت خضر در بندرکُنگ، مقبره شیخ راشد و خلعت پوش در بندرلنگه است. برای دیدن این جاذبه ها و اثر های ثبت شده می توانید با تور قشم همراه باشید تا در جزیره زیبای قشم روزهای به یادماندنی را سپری کنید.
ضیایی افزود: امید می رود در سال جاری پرونده ۵۰ اثر دیگر هرمزگان برای ثبت در فهرست آثار ملی آماده شود.قائم مقام میراث فرهنگی هرمزگان یاد آور شد: پیشنیه ثبت آثار تاریخی هرمزگان به سال ۵۲ هجری شمسی می رسد.
به گفته ضیایی، با افزوده شدن این ۱۰ اثر تاریخی، تعداد آثار تاریخی ثبت شده هرمزگان از ۳۵۸ اثر در سال ۹۵ به ۳۶۸ اثر افزایش می یابد.مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان دوم مرداد جاری در نشست شورای اسلامی شهر بندرعباس، ثبت ۱۲۷ اثر تاریخی را بخشی از عملکرد دوران مدیریت خود دانست.
منبع: تی نیوز

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه