حوزه گردشگری، رکن اصلی پیشرفت جزیره قشم

  • ۱۴ آبان ۱۳۹۷

 حوزه گردشگری، رکن اصلی پیشرفت جزیره قشم

 قشم، اخبار قشم

حوزه گردشگری، رکن اصلی پیشرفت جزیره قشم

 مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم از تبدیل شدن حوزه گردشگری به عنوان اصلی ترین رکن در جزیره قشم خبر داد و  از آن به عنوان اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار در راستای شناساندن ارزش های جمعی حوزه گردشگری قشم نام برد.

 حمیدرضا مومنی در آئین اعطای درجه به ۲۶ هتل قشم در سالن‌ مرکز بین المللی رشد، اعلام کرد: استاندارد سازی اماکن اقامتی قشم برای نخستین‌ بار در کشورمان براساس ويرايش ۲۰۱۶ کشور فرانسه ارزیابی شده است.

وی افزود: ارتقای سطح کیفی خدمات اماکن‌ اقامتی قشم و همسان سازی آن با استانداردهای روز جهانی هدف اصلی ما در این منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت های فراوان تاریخی و طبیعی حوزه گردشگری در قشم، اظهار کرد: وجود هتل های منطبق با استاندارد های ملی و بین المللی نقش مهمی در جذب و ماندگاری گردشگران دارد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم برای درجه بندی اماکن اقامتی تلاش گسترده و ارزشمند و در عین حال تاثیرگذاری انجام داده است.

مومنی تصریح کرد: اگر از ابتدای ساخت مراکز اقامتی در قشم بر رعایت استانداردها تاکید شده بود، راه دشواری که اینک پیموده ایم را خیلی پیشتر طی کرده بودیم و امروز ضریب اشغال این اماکن در حد بسیار مطلوب تری بود اما همین حالا هم به روزهای بهتر و ارزشمندتر گردشگری قشم بسیار امیدواریم. جزیره قشم به عنوان یک مقصد مهم گردشگری در نزد گردشگران ایرانی می باشد که با شرکت در تور قشم می توانند از نقاط دیدنی این جزیره از نزدیک دیدن کنند.

او گفت: با ارتقای سطح کیفی خدمات در اماکن اقامتی استاندارد و معرفی این ظرفیت ها در نمایشگاه های بین المللی می توان شمار بیشتری توریست از نقاط مختلف جهان را به این جزیره جذب کرد.

 منبع: خبر فارسی

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه