معرفی روستای قدیمی رمچاه قشم + تصاویر

  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

 روستای رمچاه قشم در ضلع جنوب شرقی جزیره ی قشم در ۴ کیلو متری ساحل جنوبی با فاصله ای ۱۷ کیلومتری منتهی الیه شرقی جزیره که شهرستان قشم می باشد قرار دارد و با فاصله ای ۴ کیلومتری از ساحل دریا و ۵ کیلومتری شهر تاریخ خربس می باشد و دارای دو جاده ی آسفالته ی ارتباطی است.
این روستا دارای مساجد تاریخی بسیاری است که مسجد جامع از قدیمی‌ترین مساجد این روستا محسوب می‌شود که بارها تغییر، مرمت و تجدید بنا گردیده است و تاریخی که موجود است، در سال ۱۱۰۰ ه.ق. توسط محمد علی ملا مبارک بنیان و تجدید بنا گردیده است.
شاید برای شما جالب باشد که نام این روستا از چه چیزی گرفته شده است همون طور که معلوم است روستای رمچاه از دو بخش رمه و چاه تشکیل شده است چرا که رمه در اصطلاح دامداران به دویست راس گوسفند می‌گویند و چاه هم همچنانکه می‌دانیم معنی چاه دارد. پس معلوم است که به واسطهٔ وجود بیش از دویست حلقه چاه فعال معروف بوده‌است و این دو کلمه رمه و چاه که به صورت جدا از هم نوشته می‌شده است و در حین تلفظ یکنوع ثقلیت احساس می‌شده است به تدریج به خاطر سهولت در تلفظ رمچاه گفته شده‌است به همین جهت بعد از آن، نوشتن آن نیز به صورت سر هم تغییر یافته‌است. بندر این روستا برای صیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این روستا به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی مورد بازدید گردشگران تور قشم می شود.

 جاذبه های تاریخی قشم، روستای رمچاه قشم

نمایی از مسجدجامع روستای رمچاه

 مکان های دیدنی قشم، روستای رمچاه قشم

صیادی در بندر روستای رمچاه قشم

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه