جزیره قشم در راستای تبدیل شدن به شهر هوشمند

  • ۹ آبان ۱۳۹۷

جزیره قشم در راستای تبدیل شدن به شهر هوشمند

 قشم ، اخبار قشم

جزیره قشم در راستای تبدیل شدن به شهر هوشمند

در نشست سیاست گذاری با حضور حمید رضا مومنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مطنقه آزاد قشم در دفتر تهران این سازمان برای هوشمند سازی قشم برگزار شد بر توجه به اهمیت شهر قشم در همسایگی کشورهای حاشیه خلیج فارس و ظرفیت‌های موجود قشم ، جزیره قشم را به عنوان نخستین شهر هوشمند کشور معرفی گردید.

مدیر اجرایی این نشست با بازکردن مباحث هوشمند سازی شهر الکترونیک و اهمیت آن در کشور، گفت: برای داشتن شهر هوشمند باید استراتژی مشخص داشته باشیم.

محمد باقر علایی اعلام کرد: برای داشتن شهری هوشمند به حدود ۱۰۰ شاخص نیاز داریم که در آن به مباحث مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، صنعتی، ورزشی، مسکن، آلودگی ها، بهداشت آب، زباله های جامد، حمل و نقل، مدیریت شهری و خدمات، ارتباطات، محیط زیست و موارد دیگر پرداخته شود.

رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس هم در این همایش گفت: قشم باید نقش خود را در مسیرهای جدید که کشور به آن نیاز دارد به خوبی ایفا نماید. قشم از جزایر زیبای کشورمان است که با شرکت در تور قشم می توانید از نزدیک از این جزیره دیدن کنند.

سید محمود رضا آقامیری بیان داشت: قشم به دلیل شرایط ویژه می تواند به قطب اقتصادی بزرگ کشور و همچنین با توجه به وجود مراکز مهم دانشگاهی و آموزش عالی به قطب مهم علمی ایران تبدیل شود.

وی گفت: با فراهم کردن ساز و کارهایی همچون نرم افزاری، سخت افزاری، ذهنی و جامعه شناسی و کارهای روانی که باید انجام دهیم می توان نخستین شهر هوشمند کشور را در قشم ایجاد کرد.
منبع: خبر فارسی

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه