شروع طرح ساماندهی شهر باستانی کولغان در جزیره قشم

  • ۲ مهر ۱۳۹۶

شروع طرح ساماندهی شهر باستانی کولغان

 شهر تاریخی مولغان قشم

شروع طرح ساماندهی شهر باستانی کولغان

شهرتاریخی کولغان واقع در جزیره قشم به منظور تسهیل دسترسی گردشگران خبر داد. این شهر در مجاورت شهر امروزی قشم و بر روى صخره اى بلند و مشرف به دريا واقع شده است بوسیله بسیاری از باستانشناسان مورد مطالعه قرار گرفته است در فهرست اثر ملی کشور نیز قرار دارد. 

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عبدالرضا دشتی زاده گفت: سبک معماری و سفالهای یافت شده در شهر باستانی کولغان از دوران ساسانی و اسلامی و نشان دهنده حضور ایرانیان در شمال خلیج فارس و کنترل آبراهه هرمز در دوره های گذشته تاریخى است.

دشتی زاده اظهار داشت:: این محوطه با توجه به موقعيت قرارگيري و به لحاظ داشتن سازه هاي معماري، بركه هاي آب، كانال دستكند و برج ديده باني داراي اهميت زيادي مي باشد و در صورت ساماندهي كامل مي تواند به عنوان يكي از مكان هاي قابل بازديد گردشگر قرار گيرد.

به گفته رییس میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم ساماندهي اين محوطه با نصب سه عدد تابلو در مسير جاده قشم به درگهان و بالعكس از سوي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آغاز و ادامه آن به صورت ايجاد مسير دسترسي و سنگ فرش ورودي و فضاهاي معماري آن در سال جاري انجام خواهد شد.
منبع:قشم آنلاین

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه