دریاچه شورابیل، نگین فیروزه ای اردبیل + تصاویر و ویدئو

  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

 دریاچه شورابیل بزرگترین دریاچه تو شهری در ایران

 دریاچه شورابیل اردبیل، از بزرگترین دریاچه طبیعی تو شهری در کشور عزیزمان ایران است.این دریاچه زیبا در استان اردبیل، شهرستان اردبیل، در خیابان دانشگاه مسیر دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور قرار دارد. این دریاچه با چشم اندازهای جذابش مکان تفریحی را برای گذراندان اوقات فراغت و داشتن حال و هوای خوب در کنار آب های نیلگونش برای مردم شهر ایجاد کرده است.

 جاذبه های اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل

نمایی زیبا از دریاچه شورابیل اردبیل

مطالعات زمین شناسی نشان داده است که قدمت این دریاچه از دریاچه ارومیه بیشتر است.از آنجایی که در گذشته آب این دریاچه بسیار شور بوده است نام این دریاچه را شورابیل نهادند. امادر حال خاضر با اضافه شدن آب شیرین رودخانه به این دریاچه از شدت شوری آن کم شده است تا اندازه ای که امروزه در آن ماهی قزل آلا پرورش داده می شود.

 مکان های دیدنی اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل

دریاچه شورابیل اردبیل

در حال حاضر این دریاچه یکی از مکان ها و جاذبه های گردشگری استان اردبیل است که دارای تفریحات و دیدنی های لذت بخشی می باشد. از ساده ترین تفریحات این دریاچه می شود به قایق سواری و گشت آبی اشاره کرد. گردشگران عزیز می توانند با سوار بر قایق های پدالی از چشم اندازهای اطراف دریاچه لذت ببرند.

 مکان های جذاب اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل

قایق سواری در دریاچه اردبیل

در سرتاسر اطراف این دریاچه یک مسیر پیاده روی با چمن های مصنوعی احداث شده که طولانی ترین جاده سلامتی در کشور است. اگر اهل دوچرخه سواری هستید می توانید از کیوسک های دوچرخه در اطراف دریاجه قرار دارند دوچرخه کرایه کنید و از دوچرخه سواری در هوای خوش و خنک لذت ببرید. در این سفر اگر به همراه خانوادتان هستید کالسکه سواری را فراموش نکنید.

 جاذبه های اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل

محوطه سبز و پیاده رو ها در دریاچه شورابیل

 استان اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل

دوچرخه سوار در اطراف دریاچه شورابیل اردبیل

از تفریحات هیجانی دریاچه زیب لاین ۹۲۰ متری آن است. این زیپ لاین اولین زیپ لاین رفت و برگشت موتوری ایران و طولانی ترین زیپ لاین کشور محسوب می شود و تجربه ای متفاوت برای گردشگران عزیز می باشد. تمام این هیجان ها و تفریحات و چشم اندازهای زیبای دریاچه شورابیل را می توانید توسط دوربین عکاسیتان به ثبت برسانید.

تفریح در اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل

تفریح هیجان انگیز زیب لاین در دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل در حال حاضر به عنوان یکی از مکان های تفریح لذت بخش است که در کنار آن شهربازی و فضای سبز بسیاری احداث گردیده و شهر بازی سرپوشیده شهر خورشید با امکانات مدرن در سال ۱۳۹۱در ساحل دریاچه افتتاح گردیده است تا یک روز به یادماندی را به همراه عزیزانتان در کنار این دریاچه سپری کنید.  گردشگران که می خواهند دور ایران را سفر کنند در برنامه گردشگری خود حتما جزیره کیش را در اولویت قرار دهند و با قیمت های مناسب از تور کیش به این جزیره سفر کنتد و لذت ببرند.

 مکان های دیدنی دریاچه شورابیل، دریاچه شورابیل

شهربازی در اطراف دریاچه شورابیل

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه