در جه بندی بازارهای کیش برای حل نابسامانی بازارها

  • ۲ آذر ۱۳۹۶

در جه بندی بازارهای کیش برای حل نابسامانی بازارها

 اخبار کیش, کیش

 نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش محمد ابراهیم انصاری لاری با هیات مدیره جامعه بازاریان کیش در خصوص ساماندهی وضعیت بازارها گفت: یکی از موارد ضروری در حل مشکلات بازارها و اجاره‌ بهای غرفه‌ها، درجه‌ بندی بازارها، همانند هتل‌هاست.

وی در تشریح این اقدام افزود: نا بسامانی موجود در بازاها به ویژه در بحث بالا بودن اجاره بها موضوعی است که می‌توان با درجه‌ بندی آن را حل کرد؛ به این معنا که هر بازار با دریافت رتبه، برای اجاره‌ بهای غرفه‌ها حداقل و حداکثر قیمتی را بر اساس موقعیت و متراژ تعریف کند تا وضعیت بازارها ساماندهی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اهمیت گردشگری روی دادی-تدوین تقویم سالیانه روی دادهای جذاب فرهنگی-هنری-علمی-آموزشی-اقتصادی را ضروری دانست. به گفته انصاری لاری این رویداها می تواند هر هفته جمع کثیری را به این منطقه جذب کند تا همه لایه‌های شغلی کیش از عواید آن منتفع شوند.

وی جذب گردشگر به جزیره را تابع عوامل متعددی برشمرد که برخی از آنها در اختیار سازمان منطقه آزاد کیش است و تلاش شده این عوامل بر اساس درخواست بخش خصوصی کنترل و هدایت شود.

ایجاد رضایت‌مندی در ذهن گردشگران وظیفه بخش خصوصی است.مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش کاهش ۲۰ درصدی نرخ بلیت کیش ایر، اختصاص عمده پروازهای این ایرلاین به مسیر کیش، سه ساله کردن مجوزهای اقتصادی، کاهش هزینه و تسهیل شرایط صدور پروانه‌ها و مجوزهای حوزه شهری را از جمله برنامه‌های اجرا شده سازمان برای توسعه کسب و کار در جزیره و جذب گردشگر خواند.

منبع: تی نیوز کیش

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه