آبشار لاتون، شاهکار طبیعت دردل جنگل های گیلان + تصاویر و ویدئو

  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

آبشار لاتون بلندترین آبشار ایران

آبشار لاتون در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر آستارا و در مرز استان اردبیل در دل جنگل های گیلان واقع شده است. برای دیدن این آبشار زیبا باید حدود ۶ کیلومتر در دل جنگل های گیلان طبیعت گردی کرد و از زیباییهای طبیعت لذت برد. این آبشار با ارتفاع ۱۰۵ متر لقب بلندترین آبشار ایران را به خود گرفته است.

 مکان های گردشگری گیلان، آبشار لاتون

زیبایی حیرت آور آبشار لاتون

آبشار لاتون از دل مرتفع ترین کوه آستارا، به نام کوه اسپیناس با ۲۱۰۵ متر ارتفاع سرازیر می شود و به رودخانه لوندویل که با طول ۱۷ کیلومتر خود نیز از کوه اسپیناس (اسپینه) سرچشمه گرفته سرازیر می شود و با شیب تندی به سمت کوته کومه و لوندویل حرکت کرده و در آخر وارد دریای کاسپین (خزر) می شود. این آبشار یکی از جاذبه های محبوب استان گیلان است.

 جاذبه های گیلان، آبشار لاتون

آبشار مرتفع و جذاب لاتون

آبشار لاتون برای یک سفر هیجان و لذت بخش و گروهی گزینه مناسبی است. با سفر به این آبشار شما به سفر رویایی با چشم اندازی زیبا از منطقه کوهستانی با چمنزارهای سبز می روید که حال دلتان واقعا عوض میشود از نظر روحی سیراب از عشق و زیبایی خدادادی می شوید.  جنگل متراکم و بکر این منطقه در ۹ ماه از سال کاملا سرسبز است و انبوهی از درختان بلوط، ممرز، آلوچه، زالزالک وحشی، سیب، ازگیل، افرا، انجیر، ال، لیلکی، گردو، آلو، به، گلابی، فندق و … در آن جای دارند.

 مکان های دیدنی آستارا، آبشار لاتون

نمایی زیبا از آبشار لاتون

 طبیعت بکر گیلان، آبشار لاتون

طبیعت بکر و زیبای جنگل های اطراق آبشار لاتون

در ابتدای مسیر پیاده روی آب‌گرم کوته کومه وجود دارد که از جاذبه های منطقه به شمار می رود؛ جایی که می توانید ماشین تان را در آنجا پارک کنید. پس از مدتی طی مسیر به روستای کوچک و متروکه ای می رسید که آسیو واشون نام دارد و تنها چند خانواده در آن زندگی می کنند. در این روستا قهوه خانه ای قدیمی به نام نورمحمد وجود دارد که محل خوبی برای یک استراحت کوتاه مدت و صرف چای است. بعد از این قهوه خانه و طی گذر حدود ۸۰۰ متر دوراهی وجود دارد که از آنجا آبشار دیده می شود.

 جاذبه های گیلان، آبشار لاتون

آبشار زیبای لاتون در پاییز

بعد از رسیدن به آبشار می توانید ساعتها بدون خستگی از شرشرآب آبشار لذت ببرید اگر اهل صخره نوردی هستید می توانید لذت صخره نوردی را در این آبشار تجربه کنید. بالای آبشار لاتون قلعه ای به همین نام وجود دارد که متعلق به بابک خرم دین و معروف به قلعه اسپینه یا اسپیناس است. اگر اهل کوهنوردی هستید دیدن این اثر را که در ارتفاع ۲۰۰۵ متری قرار دارد، از دست ندهید. اگر اهل طبیعت گردی و ایران گردی هستید جزیره کیش گزینه مناسبی برای یک سفر جذاب است. می توانید از تور کیش با قیمت مناسب برای سفری ارزان و لذت بخش به این جزیره محبوب استفاده کنید.

 جاذبه های گیلان، آبشار محبوب لاتون

صخره نوردی در آبشار لاتون

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه