تولد بیش از ۱۰۰۰ نوزاد لاک‌پشت پوزه عقابی در جزیره کیش

  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش از ” خبرگزاری راهنمای سفر من” تولد بیش از ۱۰۰۰ نوزاد لاک پشت های پوزه عقابی در جزیره کیش باعث تعجب و خوشحالی گردشگران و متخصصین محیط زیست جنوب کشور شد. در این راستا تکنسین محیط زیست مریم محمدی با تاکید بر اینکه لاک‌پشت پوزه عقابی با توجه به اینکه تنها گونه تخمگذار در جزیره کیش است افزود: این گونه جانوری از گونه‌های حمایت شده و طبق فهرست قرمز «سازمان جهانی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی» به شدت در معرض خطر انقراض هستند و این لاک‌پشت ها در هر دوره بیش از یک بار تخمگذاری می‌کنند.

لاک پشت های پوزه عقابی کیش

لاک پشت های پوزه عقابی کیش در دوره نوزادی

وی تصریح کرد: با تلاش‌های اداره محیط زیست سازمان منطقه ازاد برای راه‌اندازی و مدیریت سایت حفاظت شده لاک‌پشتها در جزیره و فرهنگ سازی‌های انجام گرفته در طول سالیان گذشته از جمله آموزش در مدارس این سایت به یکی از جذابیت‌های گردشگری جزیره کیش تبدیل شده است به گونه‌ای که امسال حدود ۲۵۰ خانواده از نحوه تخم‌گذاری لاک پشتها و به دنیا آمدن نوزادان آن‌ها دیدن کردند که این امر سبب آشنایی بیشتر با این گونه جانوری و عوامل تهدید آن و حفاظت بهتر آن خواهد شد.
وی گفت: در طول اجرای طرح حفاظت و مونیتورینگ لاک‌پشتهای دریایی جزیره کیش، لانه‌هایی که پائین‌تر از خط مد هستند و یا به علت نامناسب بودن محل لانه احتمال تخریب آنها وجود دارد. تور کیش از شما علاقه مندان به این گونه از لاک پشت ها دعوت می کند تا در سفر به این جزیره زیبای جنوبی کشور از این گونه های نادر جانوری از نزدیک دیدن کنید.

منبع: راهنمای سفر ایرانی

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه