نوسان قیمت تورهای داخل کشور در ایام محرم

  • ۳ مهر ۱۳۹۶

نوسان نرخ تورهای داخلی در محرم

با توجه به همزمانی شروع سال تحصیلی و ایام محرم در اوایل مهرماه ۹۶ آمارها حاکی از آن است که از ترافیک مسافرت ها به اقسانقاط ایران به شدت کاسته شده است. این امر طبیعی است چرا که برای مناطق توریستی کشور مثل مناطق ساحلی جنوب ایران واقع در استان های هرمزگان و بوشهر در ایام محرم با محدودیت هایی همراه خواخند بود. افت حجم مسافرین ورودی به این استان ها از یک طرف و وجود موانعی برای مراکز تفرحی و گردشگری در ماه محرم از طرف دیگر باعث شده تا از میزان گردشگران این نقاط به طور محسوسی کاهش پیدا کند.

افت نرخ تور کیش در ماه محرم

نرخ تور کیش در ماه محرم با توجه به کاهش محسوس تقاضا برای این تور و البته مناطق توریستی جنوب ایران کاهش یافته است. این جزیره اگر چه از مناظر طبیعی بی نظیر و مراکز تفریحی زیبایی برخوردار است اما در ایام پیشرو با توجه به محدودیت ها و موانع موجود بر سر راه این مراکز به شدت از میزان مسافرین و علاقه مندان به کیش کاسته شده که این امر باعث کاهش تقاضا برای تور کیش شده است. کاهش نرخ های تور کیش باعث اعلام نارضایتی آژانس های مسافرتی گشته است چرا که آزانس ها مجبور به پایین آوردن نرخ تورها برای این ایام محرم شده و وادار به تقابل این خسارت ها گشته اند تا به گونه ای رضایت مشتریان خود را جلب کنند. البته این کاهش نرخ تورها فرصت مناسبی برای علاقمندان به کیش بوده و به نوعی علاقه مندان به این جزیره می توانند با خرید این پکیج ها با تور ارزان کیش به این جزیره سفر کنند.

جزیره کیش, ایام محرم, تور کیش

افت نرخ تور قشم در ماه محرم

جزیره قشم که در جنوب ایران واقع شده است با توجه به سواحل دنج و زیبای خود همواره در بین گردشگران جایگاه خاصی را داراست. اما با این وجود مشکل افت قیمت های تور کیش گریبان گیر آفرهای تور قشم نیز برای ایام محرم شده است. دلیل این امر هم درست همچون جزیره کیش، وجود موانع توریستی بر سر راه مراکز تفریحی و توریستی واقع در این جزیره است. از طرف دیگر کاهش میزان مسافرین ورودی به جزیره قشم در این برهه از سال هم نقش بسزایی را در افت نرخ تورهای قشم داشته است. این افت قیمت برای بعضی از طرفداران همیشگی قشم تا حدودی خوشایند بوده و با استقبال این قشر از گردشگران مواجه می شود.

قشم, ماه محرم, تور قشم

افزایش نرخ تور مشهد در ماه محرم

مشهد با توجه به اینکه شهر مذهبی بوده و حرم امام رضا (ع) در این شهر واقع می باشد در ایام محرم نه تنها از حجم مسافرین آن کاسته نمی شود بلکه ممکن است بر تعداد مسافرین آن نیز افزوده شود. به طور مثال آمارها حاکی از آن است که تاسوعا و عاشورای حسینی یکی از شلوغ ترین ایام سال برای میزان مسافرین ورودی به این شهر از کشور می باشد. با این ازدحام جمعیت طبیعی است که بر تقاضا برای تور مشهد هم افزوده شود که این امر خود دلیل روشنی برای افزایش نرخ تورهای مشهد در ماه محرم هر سال بوده و خرید تور لحظه آخری مشهد به صرفه نخواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که چنانچه قصد خرید تور مشهد را دارید از مدت ها پیش اقدام به خرید آن نمائید تا با گرانی های این ماه مواجه نشوید.

مشهد, محرم, تور مشهد

منبع: com.تورکیش-تورمشهد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه