باغ چشمه بلقیس نگینی سبز در استان کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر و ویدئو

  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۷

باغ چشمه بلقیس یکی از باغ های زیبای توریستی کشور عزیزمان است که در استان کهگیلویه و بویراحمد و در دشتی هموار معروف به شهرک قلعه کره شهبازی از توابع بخش چرام و در ۹ کیلومتری شرق شهرستان چرام واقع شده است. این باغ در هفتم مهر ماه سال ۱۳۸۱ به عنوان یکی از آثار ملی با شماره ۶۲۸۸ به ثبت رسیده است.

 استان کهگیلویه و بویراحمد، باغ چشمه بلقیس

نمایی زیبا از باغ چشمه بلقیس

مساحت باغ چشمه ی بلقیس در حدود ۳۸۹۶۰ متر مربع می باشد. این باغ از شمال به جاده چرام ـ گچساران، از جنوب به اراضی کشاورزی، از غرب به باغ جهاد کشاورزی(باغ عمران) و از شرق به اراضی کشاورزی و کوههای همجوار محدود می‎شود. چندین نهر فصلی و دایمی در این دشت جریان دارد و محصولات غلات چون گندم، جو و برنج در این منطقه کشت می‎شود.

 مکان های دیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد، باغ چشمه بلقیس

تصویری زیبا از باغ چشمه بلقیس

باغ چشمه بلقیس در دوره های پایانی حکومت ساسانی و آغاز دوره اسلامی توسط زنی به نام بلقیس احداث گردیده است از این رو نام این باغ چشمه بلقیس نامگذاری گردیده است. این یاغ شگفت انگیز در دره ای پیر با انواع درختان بید مجنون در کنار دشتهای سرسبز  مجموعه ای زیبایی  را به وجود آورده است که در سفر به جنوب کشور نباید دیدن این باغ را از دست داد.

 جاذبه های ایران، باغ چشمه بلقیس

دشتهای زیبای اطراف باغ چشمه بلقیس

در زمان های قدیم این باغ توسط مرحوم اسکندر خان چرامی خریداری شد و پیرامون این باغ، چشمه بلقیس چرام به مرور زمان احیا و آبادانی صورت گرفته است. وجود یک حوض بزرگ دایره‌ای که در مرکز آن درخت نخل واقع شده است و جویبار‌های زیبای متصل به این حوضه و چند چشمه زیبا درآن از جلوه‌های خاص چشمه بلقیس است. ایران دارای چشمه ها و طبیعتی بی نظیر می باشد که دیدن هر یک از مکان های جذاب گردشگری ایران لذت خاصی دارد. یکی از طبیعت بی نطیر ایران در جزیره کیش واقع شده است که باید از نزدیک به تماشای این طبیعت بی نظیر نشست. برای سفر به کیش می توانید از تورهای کیش استفاده نمایید و با بهترین قیمت سفر کنید.

 جاذبه های گردشگری شهرستان چرام، باغ چشمه بلقیس

نمایی زیبا از چشمه بلقیس

باغ چشمه بلقیس دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی، کمپینگ، آلاچیق و حمام می باشد. بنابراین امکانات رفاهی مناسب برای هر گردشگر در این منطقه در این چند سال اخیر فراهم آمده است و می توانید با خیال راحت از این مکان دیدنی و جذاب بازدید کنید و سفری لذت بخش را تجربه کنید.

 مکان های جذاب باغ چشمه بلقیس

دید و بازدید در باغ چشمه بلقیس

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه