شیطان کوه، بام سبز لاهیجان + تصاویر

  • ۲۵ دی ۱۳۹۷

شیطان کوه تفرجگاهی زیبا در استان گیلان است. این کوه در شرق لاهیجان است که ارتفاع آن به ۶۰ متر می رسد و در امتداد رشته کوه البرز قرار دارد. که به بام سبزلاهیجان شهرت دارد.ارتفاع این کوه به حدی است که می شود شهر زیبای لاهیجان را زیر پای خود ببینید و حس زیبایی را تجربه کنید. در گذشته به شیطان کوه شاه نشین گفته می شده است.

مکان های تفریح لاهیجان، شیطان کوه

شیطان کوه را بخاطر پله های پیچ در پیچ اش و قرار گرفتن درختان سر سبز در کل این کوه و قرار گرفتن همچنین رستوران و کافه ها در طی راه و بالای تپه کوه از ان به تفرجگاه یاد می کنند و گردشگران بسیاری به دیدن این کوه جذاب می روند و یک روز تفریحی خود را به بودن در این کوه اختصاص می دهند.

 مکان های تفریح لاهیجان، راه پله های شیطان کوه،

 جاذبه های استان گیلان، رستوران شیطان کوه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا نام این کوه شیطان کوه است. دلیل نامگذاری این کوه به این علت بوده است که در گذشته غاری در کوه وجود داشته که تخریب شده است. این غار راه ارتباطی دو کوه بوداه است که شیطان کوه را تشکیل می داده اند. شیخان از این غار برای رسیدن به محل مناسب شکاربرسند استفاده می کرده اند تا طعمه ر غافلگیر کنند. از این رو این کوه را شیخان کوه نامیدند که بعدها صدایی که از کوه به گوش می رسید انعکاس صدای باد و یا عبور و مرور در همین غار بود. همین صداها بهانه ای برای تغییر نام شیخان کوه به شیطان کوه بود.

 تفریجگاه قشم، نمایی از استخر لاهیجان

در پایین شیطان کوه استخر جذاب و بزرگی وجود دارد که دارای۱۷ هکتار مساخت و عمق ۴ متری می باشد. که در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده است و توسط آب‌های جاری شده از کوه تغذیه می‌شد. جزیره ای در میان این استخر وجود دارد که توسط یک پل سیمانی به حاشیه جنوبی استخر متصل شده است. بودن این جزیره در میان استخر منظره ای دیدنی ایجاد کرده است که از بالای شیطان کوه می شود از این منظره زیبا لذت برد.

مکان های دیدنی گیلان، استخر بزرگ لاهیحان

این کوه پر از مکان ها و دیدنی های زیبا است که با رفتن به این کوه می شود یک روز زیبا و خاطره انگیز را برای خود و دوستانتان رقم بزنید. درابتدای کوه شیطان حوالی استخر آبشاری از بدنه کوه به طرف پای کوه سرازیر می شود که منظره تماشایی را به بینندگان خود ارائه می دهد. این آبشار با پمپاژ آب از استخر بزرگ لاهیجان به وجود آمده است و حوضچه هایی برای تخلیه و حرکت آب در پایین آن تعبیه کرده اند.

 مکان های دیدنی ایران، لاهیجان، آبشار جذاب شیطان کوه

یکی از تفریحات لذت بخش و هیجانی که در شیطان می شود تجربه کرد سوار شدن به تله کابین است. این تله کابین که به تله کابین احراریا تله کابین لاهیجان مشهور است مسافران را از ایستگاه اول یعنی بام سبز به ایستگاه دوم معروف به تاج خروس می رساند و در طی مسیر که ۱۵۰۰ متر است مسافران می توانند از باغ های سرسبز و زیبای چای و منظره های زیبای شهر لایجان لذت ببرند.

 مکان های گردشگری لاهیجان، تله کابین

شیطان کوه دارای امکاناتی نظیر پارکینگ، آلاچیق، کافه، فروشگاه صنایع دستی و….. می باشد. در کنار ایستگاه اول تله کابین شیطان کوه (لاهیجان) یک شهربازی وجود دارد که می توانید در این شهربازی به تفریح و هیجان بپردازید و با سوار شدن بر چرخ و فلک این مجموعه  مناظر را با دید متفاوتی تماشا کنید و به همراه خانواده یا روستانتان خوش بگذرانید.

 مکان های دیدنی گیلان، شهربازی شیطان کوه

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه