تابستان ۹۶ بلیط قطار گران نمی‌شود

  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

مشهد, اخبار مشهد

بلیط قطار گران نمی‌شود

با توجه به این که هیچ درخواستی برای افزایش نرخ بلیط از سوی شرکت های حمل و نقل ریلی نشده است قیمت بلیط ها برای تابستان ۹۶ ثابت می ماند و برنامه ای در حال حاضر برای افزایش نرخ وجود ندارد. معاون مسافربری راه آهن از راه اندازی قطار فوق العاده همدان-مشهد در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با تشریح برنامه قطارهای مسافری راه‌آهن در تابستان امسال اظهار کرد: این برنامه برای ۱۰۳ روز از اول تیرماه تا ۱۰ مهرماه ۹۶ پیش بینی شده و بلیط های این ایام از ۲۱ خردادماه پیش فروش شده است. به غیر از ایام مربوط به ایام عید فطر بلیط بقیه روزهای تابستان به مقاصد مختلف موجود است.

وی با بیان این‌که ۲۳۶ رام قطار روزانه پیش بینی شده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته‌ایم، تصریح کرد:‌برای ارتقای کیفیت در راه‌آهن سال گذشته واگن‌های بالای ۴۵ سال سن را از شبکه خارج کردیم.

وی افزود: برای ایام تابستان ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر صندلی ایجاد شده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: در قطارهای بین شهر ۷ میلیون و ۸۰۰ صندلی ایجاد شده که نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد و در قطارهای حومه‌ای نیز ۳ میلیون نفر صندلی ایجاد شده که نسبت به پارسال ۳۱ درصد رشد داشته است.

معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به راه‌اندازی قطارهای گردشی، گفت: در این بخش نیز ۷۹۰ هزار نفر صندلی ایجاد شده که ۵۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

موسوی از راه‌اندازی قطار همدان-مشهد در تابستان امسال خبر داد و با اشاره به افزایش سه زوج قطار تهران-پیشوا افزایش یافته است،‌ افزود: برای اولین بار در مسیر تهران-سوادکوه قطار گردشگری راه‌اندازی شده است. این قطار برای کل ایام تابستان روزهای ۵ شنبه هر هفته حرکت می‌کند.

وی  با بیان این‌که ۴۵ درصد قطارهای مسافری از ۲۸ شهر کشور به مقصد مشهد حرکت می‌کنند، اظهار کرد:‌مردم هم به صورت اینترنتی و هم از مراکز مجاز اقدام به خرید بلیط قطارهای مسافری اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه