لذت و هیجان آبتنی در آبشار آب گرم مشهد

  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

آبشار آب گرم در ۷۵ کیلومتری مشهد در روستایی به نام آبگرم قرار دارد. این آبشار به شکل قابل توجهی گرمه و در واقع بین ۳۰ تا ۳۵ درجه حرارت دارد. سرچشمه این آبشار ۲۰ متری نه از دامنه کوه های بلند، بلکه از میان یک دشت وسیع می جوشد و چند کیلومتر بالاتر از آبشار قرار دارد. حوضچه آبشار آبگرم کلات برای آبتنی مناسب می‌باشد.

 جاذبه های مشهد، آبشار آب گرم

نمایی جذاب از آبشار آب گرم

برای رفتن به آبشار آبگرم کلات باید در حدود ۷۵ کیلومتر به سمت شمال شرق مشهد بروید در واقع از امامزاده سید، روستای محمدیه، روستای گوجگی و آب معدنی کلات عبور کنید و از تونل عبور کرده و به یک دو راهی می‌رسید و به مسیری وارد می‌شوید که به سمت کلات آبگرم می‌رود و مسیر آن تا روستا آسفالت می‌باشد. بعد از رسیدن به روستا باید ماشین را پارک کرده ادامه راه پباده روی دارد اگر اهل طبیعت گردی و از عاشقان طبیعت هستید می توانید با شرکت در تورهای مشهد از این آبشار گرم دیدن کنید و با آبتنی در حوضچه های آب گرم این آبشار لذت ببرید. 

 مکان های دیدنی مشهد، آبشار آب گرم

حوضچه های آبشار آب گرم

 جاذبه های طبیعی مشهد، آبشار آب گرم

آبتنی در آبشار آب گرم

این آبشار با روستای آبگرم حدود ۶ کیلومتر فاصله دارد که باید پیاده روی کنید. مسیر پیاده روی، بسیار زیبا و جذاب است. دوچرخه سواران و گردشگران تور ارزان مشهد، این مسیر را به خیلی از مسیرهای دیگر ترجیح می دهند. در میانه این مسیر بنایی تاریخی وجود دارد که مربوط به اواخر دوره صفویه می شود، البته عمر زیادی از آن باقی نمانده و رو به ویرانی می باشد و فقط چوپانان از آن برای نگهداری از گوسفندانشان استفاده می کنند.

 جاذبه های طبیعت مشهد، آبشار آب گرم مشهد

نمایی از فرود آبشار آب گرم مشهد

 مکان های جذاب مشهد، آبشار آب گرم مشهد

بنایی مربوط به دوره صفویه در مسیر آبشار آب گرم

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه