قشم اولین مرکز گردشگری حلال در ایران

  • ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  قشم اولین مرکز گردشگری حلال در ایران

 قشم , اخبار قشم

حجت الاسلام اکبر فلاح نژاد عصر چهارشنبه در مراسم معرفی جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال جمهوری اسلامی ایران بیان داشت:  کلمه حلال از قرآن گرفته شده است و در تمامی ادیان حلال و حرام وجود دارد و نمی توان گفت حلال تنها در اسلام است. حلال به معنی محدودیت نیست بلکه منظور از گردشگری حلال یعنی اینکه گردشگری حلال که مورد توجه دنیای اسلام قرار می گیرد.

مسئول دفتر امور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: انتخاب قشم تحولی اساسی در بخش گردشگری حلال کشور ایجاد می کند و تا کنون ایران در بحث گردشگری حلال از کشورهای اسلامی عقب مانده است. با همت بلندی که استاندار هرمزگان، مدیرعامل منطقه آزاد قشم  بیا ن داشتند که برای توسعه گردشگری حلال در کشور باید الزامات حلال رعایت شود. این کار بسیار خوب  ایشان  باعث شد که قشم  الگوی مناسب برای تمامی شهرهای ایران خواهد بود

امام جمعه اهل سنت قشم بیان داشتند که رعایت موازین اسلامی موجب رونق گردشگری حلال می شود. دو اصل آرامش و امنیت و رفاه و آسایش  برای گردشگران مهم و ضروری است. قطعا باید این دو اصل مورد توجه مسئولان در فراهم کردن زیرساختهای گردشگری و شرایط مناسب برای گردشگران باشند.

امام جمعه اهل سنت با بیان اینکه گردشگر مانند خبرنگار نیست که در شرایط سخت سفر کند، بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم ناامنی و جنگ در کشورهای منطقه یک امنیت مثال زدنی دارد و این امنیت یک نعمت است که می تواند به عنوان مقصد گردشگری معرفی کرد.

منبع: قشم آزاد

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه