مشوق مالی ۶۵ میلیارد ریالی به ۱۰ شرکت تولیدی قشم

  • ۵ تیر ۱۳۹۷

مشوق مالی ۶۵ میلیارد ریالی به ۱۰ شرکت تولیدی قشم

 قشم، اخبار قشم

به گفته مدیر کل کمرگ منطقه آزاد قشم بیش از ۶۵ میلیارد ریال تشویقی مالی برای ۱۰ شرکت تولیدی که در سال گذشته محصولات خود را صادر کرده اند، در نظر گرفته شده است. سازمان کمرگ به این شرکت ها ۲ درصد از سهمیه ۱۵ درصدی گمرک خود را تخفیف می دهد که برخی شرکت ها از این سهمیه استفاده نکردند و از این رو در قالب بستانکاری در کارت بازرگانی آنان منظور می شود.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای برنامه ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد کشور، همانند سرزمین اصلی به عنوان بخشی از سیاست اجرایی دولت نام برد.

مدیر کل کمرگ آقای امیری گفت: سامانه ثبت سفارش کالا برای مناطق آزاد کشور به آدرس www.freezone.ir  در کارگروهی ویژه طراحی شده و همه فعالان اقتصادی مناطق آزاد می بایست با ورود به این سامانه و طی کردن مراحل قانونی، نسبت به ثبت نام برای واردات کالا اقدام نمایند.

وی یادآور شد: زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری این سامانه نیز از سوی سازمان توسعه تجارت و دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در حال تکمیل می باشد.

میزان سهم کالای همراه مسافر درمنطقه آزاد قشم از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست با مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم بود، امیری در این باره گفت: با مصوبه هیئت دولت و تشکیل کارگروه ویژه، میزان سهم کالای همراه مسافر درمنطقه آزاد قشم برای شش ماهه اول امسال، ۵۰ میلیون دلار اعلام شده است که ۳۴ میلیون دلار از آن به پوشاک اختصاص دارد.

منبع: قشم آنلاین

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه