سفری لذت بخش به شهرک توریستی نمک آبرود در مازندران

  • ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

شهرک توریستی و ویلایی نمک آبرود در مازندران

نمک آبرود, جاذبه های گردشگری مازندران

تصویری زیبا از نمک آبرود

نمک آبرود شهرکی توریستی و ویلایی می باشد که در میانه های راه چالوس به تنکابن واقع شده است. این شهرک حدود ۶۵۰ هکتار مساحت دارد که از شمال به دریای خزر و از جنوب به ارتفاعات مدوبن از رشته کوه البرز محصور شده است. این شهرک گردشگری یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری استان مازندران می باشد و یکی از عواملی که در خیل عظیم گردشگران به این منطقه توریستی را سبب شده وجود تله کابین آن می باشد. طرح اولیه این شهرک توسط مهندسان مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری برنامه ریزی شده است. در گزارش هوارد همفری فرض بر این بوده که جاده چالوس- رامسر این منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند که بخش جنوبی به ویلاسازی اختصاص داده شده و قسمت شمالی آن هتل هایت چالوس و قسمت پیشنهادی مارینا و تاسیسات مربوطه را در بر می گرفت.

استان مازندران, نمک آبرود

نمایی زیبا از شهرک نمک آبرود

 احداث شهرک تورستی نمک آبرود دو هدف اساسی را به دنبال داشته است: ۱- ایجاد یک شهرک اقامتگاهی- تفریحگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرهای نوشهر و چالوس. ۲- جذب سرریز جمعیت شهر های چالوس و نوشهر. با توجه به موارد ذکر شده ساخت این شهرک به تصویب رسید و در مورخه ۱۳۶۷/۱۰٫۷ مصوبه مذکور توسط وزارت مسکن و شهر سازی ابلاغ گردید. پوشش گیاهی در نمک آبرود بسیار متنوع وسیع می باشد. در جنگل های این شهرک انواع درختان مانند ممرز، توسکا، انجیلی، افرا، نارون، آزاد، نمرا، شمشاد، شاه بلوط ، راش و گیاهان بسیار دیگری وجود دارد.

نمک آبرود, ایران, استان مازندران

تصویری بی نظیر از نمک آبرود

نمک آبرود, جاذبه های گردشگری مازندران

نمایی از جنگل نمک آبرود

نمک آبرود به دو بخش توریستی و مسکونی تقسیم شده است: بخش مسکونی شهرک در ۸ منطقه و برای صد هزار توریست طراحی شده است و معابر وردی منطقه مسکونی از سایر نقاط شهرک نمک آبرود مجزا شده است. بخش توریستی شهرک دارای امکانات تفریحی بسیاری مانند تله کابین خط ۱ و ۲، سورتمه، کارتینگ، زیپ لاین، موتور چهار چرخ، پل معلق نمک آبرود، پینت بال، شهربازی، شیر دریایی، باشگاه تیر اندازی و.. می باشد که در ادامه به مهم ترین آن اشاره خواهد شد.

-تله کابین نمک آبرود

ایران, استان مازندران, نمک آبرود

تصویری هیجان انگیز از تله کابین سواری در نمک آبرود

در بخش جنوب شرقی شهرک نمک آبرود بلند ترین تله کابین کشور که دارای دو خط مختلف می باشد تله کابین نمک آبرود در سال ۱۳۷۲ به همکاری کارشناسان ایرانی احداث و به بهره برداری رسید. در خط ۱ این تله کابین بعد از خرید بلیط ۲۵ هزار تومانی سوار یکی از ۴۲ کابین ۴ نفره می شوید. این خط تله کابین گردشگران را در ۱۲ دقیقه در ارتفاع ۹۷۰ متری به قله کوهستان مدوبن می رساند. که در این مسیر گردشگران می توانند در ارتفاعات از چشم اندازهای زیبای جنگل و درای خزر نهایت لذت را ببرند. اما اگر خط ۲ را برای تله کابین سواری انتخاب می کنید به بالای قله دیو حمام می رسید این قله غارهای طبیعی خارق العاده ای را دارا می باشد. کسانی که تله کابین سواری را دوست دارند و اهل هیجان هستند می توانند در سفر به استان اردبیل از تله کابین جنگل فندقلو استفاده و یک روز خاطره انگیز را سپری نمایند.

-سورتمه نمک آبرود

ایران, استان مازندران, نمک آبرود

تصویری از سورتمه سواری در نمک آبرود

این سورتمه اولین سورتمه احداث شده در ایران می باشد که در نمک آبرود قرار دارد. این سورتمه زمانی که در حال حرکت کردن می باشد حداکثر سرعت آن ۲۵ کیلومتر بر ساعت و بیشترین اختلاف ارتفاع مسیر آن از ایستگاه ۹۰ متر می باشد. که در زمان سوار شدن همراه با این سرعت هیجانی می توانید از لابه لای درختان و طبیعت چشم نوازی عبور کنید و از تماشای این همه زیبایی هیجان زده شوید. سورتمه نمک آبرود یک مسیر ۱۲۵۰ متری دارد که از این حیث رکورد طولانی ترین مسیر سورتمه سواری در کشور را از آن خود نموده است. ۵۶ دستگاه سورتمه در نمک آبرود وجود دارد. این دستگاه در شرکت ویگاند آلمان ساخته شده و نصب و راه اندازی آن با نظارت کارشناسان شرکت سازنده و بوسیله شرکت عمران و مسکن شمال صورت گرفته است.

زیپ لاین نمک آبرود

ایران,نمک آبرود, مازندران

نمایی از زیپ لاین در نمک آبرود

اگر سوار تله کابین شوید و در ارتفاعات باشید، می توانید در آنجا از تفریح به یادماندنی و مهیجی به نام زیپ لاین بهره مند شوید. زیپ لاین یک سر گرمی هیجانی می باشد که در میان گردشگران بویژه جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. از این تفریح به عنوان یک ورزش جدید یاد می شود. که منشا آن به وسیله حمل و نقل در بعضی کوه های آمریکای مرکزی و جنوبی باز می گردد. در این نواحی افراد برای رفتن از یک کوه یا تپه بزرگ به بخش دیگر، از یک کابل آویزان شدن به آن استفاده می کردند. جالب است بدانید این بخش در حال حاضر فعال نمی باشد و طبق گفته مسئولان در نوروز ۹۷ بازگشایی دوباره قیمت گذاری می شود. زیپ لاین در قسمت بالای پارک ماجراجویی واقع شده و نحوه دسترسی به آن فقط با تله کابین امکان پذیر می باشد.

پل معلق نمک آبرود

مازندران, نمک آبرود

تصویری زیبا از پل معلق نمک آبرود

در نمک آبرود یک پل معلق وجود دارد که نسبت به دیگر تفریحات این شهرک منحصر به فرد می باشد. این پل معلق از طناب و چوب ساخته شده است. که با قدم زدن بر روی این پل می توانید، مقابله با ترس از ارتفاع را تجربه نمایید. شاید نظیر چنین پل معلق را در فلم ها یا برنامه های کارتونی دیده باشید. اما در نمک آبرود می توانید با ایمنی و دقت کافی قدم بر روی پل معلق را از نزدیک و به طور واقعی تجربه نمایید. این بخش نیز در حال حاضر فعال نیست و طبق گفته مسئولان در نوروز ۹۷ بازگشایی و دوباره قیمت گذاری می شود. با توجه به اینکه این پل در بالا قرار دارد برای رسیدن به آن باید با تله کابین رفت.

پینت بال

مازندران, نمک آبرود

تصویری از بازی پینت بال در نمک آبرود

پینت بال یکی از بازی ها و سرگرمی های جذاب می باشد که از لحاظ سطح هیجان در رده بالای جدول ورزش های مهیج جای دارد و به عنوان چهارمین ورزش پر تحرک دنیا شناخته شده است. این بازی را می توان با حداقل ۲ نفر و دو تیم ۴۰ نفره انجام داد و لحظات به یادماندنی را در اذهان خود به ثبت رساند. در لغت پینت بال به معنی توپ رنگی می باشد. پینت بال نمک آبرود بزرگترین پینت بال جنگلی کشور شناخته می شود. شرکت سازنده پینت بال تیپ من آمریکا می باشد. هدف از انجام این بازی گرفتن پرچم آویزان شده در انتهای زمین و انتقال ان به قرارگاه مرکزی تیم خودی می باشد. هر یک از بازیکنان این ورزش مهیج باید لباس فرم، ماسک، دست کش، پد گردن، کفش، اسلحه مخصوص پینت بال و چندین گلوله رنگی داشته باشند. تا شور و هیجان یک تعقیب و گریز مسلحانه را در یک نبرد واقعی تجربه نمایند.

پیست کارتینگ نمک آبرود

نمک آبرود, استان مازندران

نمایی از پیست کارتینگ در نمک آبرود

کارتینگ ورزشی محبوب و پر طرفدار می باشد که سه جنبه تفریحی، ورزشی و حتما آموزش برای رانندگی را دارا می باشد که تجربه یک سرعت لیمن را برای بازدیدکنندگان مهیا می سازد. این فعالیت ورزشی مانند تنیس و اسکی کالری بسیاری مصرف می کند که بخاطر سوزاندن کالری زیاد زمان استفاده از آن ۶ دقیقه می باشد اما اگر تا بحال تجربه رانندگی را نداشته اید، می توانید با انجام این فعالیت و یک دوره آموزش ویدئویی ۴ دقیقه ای از این فعالیت لذت ببرید. شرکت سازنده کارتینگ نمک آبرود بوسیله شرکت فرانسوی سودیکارت می باشد. پیست کارتینگ استانداردها و تاییدیه های لازم را دارا می باشد و برای رده های سنی مختلف امکانات گسترده ای را متناسب با سن افراد در نظر گرفته است.

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه