ماسال بهشتی غرق شده در ابرها در استان گیلان + تصاویر و ویدئو

  • ۳۰ تیر ۱۳۹۷

 ماسال طبیعتی بکر با چشم اندازی بی نظیر در ارتفاعات استان گیلان

ماسال سرزمینی بهشتی با طبیعتی حیرت انگیز در شمال کشور در استان گیلان در جوار کوه‌های تالش قرار گرفته است. ماسال شهری کمتر شناخته شده ای است که سفر به آن روح آدم را زنده می کند و حس های دست نیافتنی را به بیننده خود ارمغان می دهد. این منطقه دارای ییلاقات سرسبزی می باشد که امروزه یکی از مقاصد گردشگری محبوب در نزد گردشگران است.

 ایران، مکان های دیدنی گیلان، ماسال

ماسال بهشتی زمینی در گیلان

 گیلان، ماسال

طبیعت خیره کننده ماسال

شهرستان ماسال از شمال به رضوانشهر، از شرق به فومن و صومعه سرا، از غرب و جنوب به خلخال و در نهایت استان اردبیل محدود می‌شود. ماسال در غرب رشت قرار گرفته است. یکی از ویژیگی هایی که این منطقه زیبا و رویایی را جذابتر کرده است کلبه های چوبی و آبشار های فراوان آن است. شهر ماسال در کنار رودخانه خالکابی واقع، که این رودخانه از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه می‌گیرد پس از طی ۴۰ کیلومتر از درون شهر ماسال گذر می‌نماید و این رودخانه نیز به زیبایی این منطقه می افزاید.

 جاذبه های گردشگری گیلان، ماسال

گذر رودخانه خالکابی از منطقه ییلاقی ماسال

 مکان های گردشگری ایران، ماسال

مناظر زیبای و دیدنی ماسال

 منطقه ماسال در قدیم «رود کنار» نامیده می‌شده است. ماسال در لغت به معنی «کوه وار» یا «کنار کوه» است که مشتق کلماتی مانند «مازال» و «مسال» است. ماسال در گذشته بخشی از شهرستان تالش بود که در سال ۱۳۷۶ مستقل شد و به شهرستان ماسال تبدیل شد. مردم ماسال به میهمان نوازی مشهور هستند، به زبان تالشی تکلم می کنند و پیرو مذهب شیعه هستند. طبیعت مناسب ماسال سبب رونق کشاورزی و دامداری در این منطقه شده است

 جاذبه های ایران، گیلان، ماسال

منطقه زیبای ماسال

شهرستان ماسال دو بخش مرکزی و شاندرمن دارد که هر دو آنها طبیعتی دست‌نخورده به شمار می آیند. در شهرستان ماسال بیش از ۱۷ غار بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگ‌ترین آنها غار  آویشو است که بین مناطقی همچون تائی بنه، انده چو و خماسون در بستر دره‌ای کم آب قرار دارد. این غار شگفت انگیز که در حوزه جغرافیایی بخش شاندرمن شهرستان ماسال واقع شده و همچنین از بزرگترین غارهای گیلان و در نوع خود یکی از کم نظیرترین غارها در سطح کشور است.

 مکان های گردشگری ایران، ماسال

طبیعت زیبا و سرسبز ماسال

 بهترین زمان دیدن این بهشت زیبا از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا پایان تابستان ادامه می‌یابد. هر چند که ییلاقات ماسال دارای زیبایی کم نظیری در فصل پاییز است. اما گردشگران کمتری در فصل پاییز به این منطقه سفر می‌کنند.

 جاذبه های استان گیلان، ماسال

بهار دل انگیز در ماسال

ماسال منطقه‌ای کوهپایه‌ای محسوب می‌شود. همین امر موجب پدید آمدن ویژگی‌های طبیعی منحصربه‌فرد خاص مناطق شمالی کشور شده است. تا چشم کار می‌کند مراتع و نواحی سرسبز انبوه اطراف ماسال را احاطه کرده است. طبیعت سرسبز این منطقه پدیده‌ها و جاذبه‌های دیدنی فراوانی نظیر آبشارهایی از قبیل آبشار ویوز در مجاورت منطقه ییلاقی النزه در شاندرمن، آبشار خون با ارتفاع بیش از ۱۵ متر، آبشار تولی نساء و آبشار رامینه با ارتفاع ۱۰ متر و همین‌طور غارهایی همچون غار باستانی خندیله پشت، غار چسلی، غار کلچال را در دل خود جای داده است که این مکان های زیبای دیدنی این سرزمین را به بهشتی زمینی تبدیل کرده است. هم چنین مسیر وسوسه انگیز  ماسال به خلخال با عبور از دل جنگل و کوه مسیر فوق‌العاده‌ای برای کوهنوردان وجود دارد که با عبور از این مسیر یکی از تجربه های جذاب نایاب را خواهید چشید.

 ایران، مکان دیدنی گیلان، ماسال

منطقه کوهپایی ماسال

طبیعت ایران، گیلان، ماسال

تصویری از جاده زیبای ماسال

یکی از آبشارهای بکر و دست نخورده این منطقه که باید در سفر به استان گیلان از دست نداد آبشار رامینه با اترفاع ده متر است.  آبشار رامینه یکی از زیباترین آبشارها می باشد که در بالادست جاده اصلی و در دل جنگل است. حدود ۱۰ دقیقه با جاده اصلی فاصله دارد. راه دسترسی سربالایی و پرشیب است. آبشار پرآبی است که با شیب تند فرو می ریزد. با توجه به جاذبه های بکر و بی نظیر ایران باید اول ایران را گشت بعد به فکر سفرهای اروپایی بود چرا که هر نقطه از ایران دارای مکان های جذابی است که دیدن آن ها برای یکبار هم شده از دست ندهید. طبیعت ایران از زیباترین طبیعت های دنیا است برای مثال کیش دارای طبیعتی بکر و زیبا هست که دیدن آن ها لذت های وصف نشدنی را به شما گردشگران عزیز هدیه می دهد. برای سفر به کیش می توانید از تورکیش از شهرستان ها با قیمت های باورنکردنی بهره ببرید. از بین تورهای کیش از شهرستان ها می توانید از تور کیش از کرمانشاه و تور کیش از اهواز که دارای بهترین نرخ می باشند استفاده کنید و سفری لذت بخش را تجربه کنید.

 گیلان، ماسال

آبشار زیبا و خروشان رامینه در ماسال

روستای اولسبلنگاه یکی از  مناطق تماشایی و جذاب در ارتفاعات ماسل است که در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان ماسال در مسیر راه خلخال (استان اردبیل) قرار دارد و در میان روستاهای ییلاقی ماسال، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این روستا بهشتی که تماشای ابرها بر بلندای آن ارمغان طبیعت است. روستای اولسبلنگاه با کلبه های چوبی و  چشم‌اندازهای بی نظیرش از بهترین منطقه ییلاقی در ماسال است که مورد توجه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری قرار گرفته است.

 مکان های گردشگری گیلان، ماسال

تصویری از روستای اولسبلنگاه در ارتفاعات ماسال

 ایران، جاذبه های دیدنی گیلان، ماسال

روستای اولسبلنگاه بهشتی غرق شده در ابرها در ماسال

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه