سفر به کهگیلویه و بویراحمد | چشمه بلقیس چرام

  • ۲ اسفند ۱۳۹۵

ایران دارای جاذبه های گردشگری، تفریحی و تاریخی فراوانی می باشد و سعی می کنیم تا برخی از جاذبه های منحصر به فرد را برای شما گردشگران عزیز شرح دهیم. در این پست به استان کهگیلویه و بویر احمد سفر می کنیم در این استان بهشنی گمشده نهفته است که دیدن از این جاذبه گردشگری را به همه شما هموطنان عزیز پیشنهاد می دهیم این بهشت گمشده چشمه بلقیس چرام می باشد.

چشمه بلقیس چرام باغی است که در ۴ کیلومتری جنوب شهر چرام در مسیر جاده چرام-گچساران واقع شده است، این بنا به گفته اهل منطقه توسط زنی به نام بلقیس حدود اواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی احداث شده و تا به امروز برقرار بوده و مورد بازدید خیلی از افراد قرار گرفته است.

این باغ با مساحتی در حدود ۳۸۹۶۰ متر مربع و شامل فضاهایی چون ۴ برج به ابعاد ۷۰ *۱۵۰ متر در ضلع غربی باغ، چشمه، استخر و در قسمت شرقی آن صخره‎ای بزرگ به ارتفاع ۲۰ متر تشکیل شده است. این باغ در حال حاضر در تملک شهرداری می‎باشد.
پوشش گیاهی این باغ بدلیل گرمسیری بودن این منطقه شامل اکالیپتوس، سدر، بلوط، سرو و دارای درختان متنوع میوه‎ای چون گردو، گلابی، سیب، لیمو ترش، خرمالو، پرتقال، نارنگی، انجیر، انگور، توت، نارنج، نخل و … می‎باشد. همچنین بوته‎های گیاهی گوناگون و گلهای مختلف در آن به چشم می‎خورد.

جاذبه های گردشگری

چشمه بلقیس چرام در کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد، چشمه بلقیس چرام

چشمه بلقیس چرام در کهگیلویه و بویراحمد

جاذبه های گردشگری، چشمه بلقیس چرام

چشمه بلقیس چرام در کهگیلویه و بویراحمد

چشمه بلقیس چرام

چشمه بلقیس چرام در کهگیلویه و بویراحمد

جاذبه های گردشگری ایران، چشمه بلقیس چرام

چشمه بلقیس چرام در کهگیلویه و بویراحمد

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه