مقصود از سفر با تورهای داخلی؟

  • ۶ آبان ۱۳۹۶

مقایسه تورهای داخلی از لحاظ اهداف سفر با آنها

همانطور که می دانید امروزه تورهای داخلی بیشتر با دو هدف کلی طبیعت گردی یا گردشگری و تفریحی در دسترس مسافرین و گردشگران قرار می گیرند. در این بین تورهای طبیعت گردی بیشتر به صورت زمینی ارائه می شوند. اما تورهای تفریحی و تاریخی معمولا به صورت هوایی در دسترس مسافرین قرار خواهند گرفت. البته ناگفته نماند که تورهای زمینی در بسیاری از موارد به منطور خرید نیز مورد توجه گردشگران و علاقه مندان قرار خواهند گرفت. حال با توجه به اهمیت این موضوع به بررسی برخی از مهم ترین تورهای داخلی با توجه به مقاصد گردشگری آنها می پردازیم.

تور کیش و هدف از سفر با آن

تور داخلی, کیش, تور کیش

کیش با توجه به اینکه در جنوب ایران و سواحل خلیج فارس واقع شده از اقلیم خاص خود برخوردار بوده و مورد توجه گردشگران و مسافرین قرار دارد. این تور بیشتر موارد به صورت هوایی توسط آژانس های مسافرتی برای گردشگران ارائه می شود. البته برخی از مسافرین که عزم سفر به کیش را برای خریدهای خود دارند، تورهای زمینی کیش را بیشتر مورد پسند قرار می دهند. این تور معمولا در سالیان اخیر بیشترین مسافرین و گردشگران را به خود اختصاص داداه که دلیل آن هم برخورداری از مراکز تفریحی متنوع و شرایط آب و هوایی مناسب بخصوص در فصول سرد سال است. البته تنوع زیاد پروازهای تور کیش نیز نقش بسزایی در آمار بالای علاقمندان به این جزیره زیبا دارد.

تور مشهد و هدف از سفر با آن

مشهد, تور مشهد

مشهد کلان شهری در شمالشرق ایران است که همواره مورد توجه مسافرین داخلی و حتی خارجی قرار دارد. وجود حرم امام رضا (ع) در این شهر و البته جاذبه های تفریحی و طبیعت بکر برخی از روستاهای استان خراسان رضوی باعث شده تا تور مشهد بعد از تور کیش رتبه دوم میزان گردشگران را به خود اختصاص دهد. البته تنوع پروازها هم برای این مسیر دست آژانس های مسافرتی را در ارائه پکیج های تور مشهد باز نگه می دارد. با وجود اینکه تور هوایی مشهد بیشتر به مورد استقبال قرار می گیرد اما در مقابل آن تور زمینی مشهد بویژه تور مشهد با قطار نیز علاقمندان خاص خود را داراست.

تور قشم و هدف از سفر با آن

جزیره قشم, تور قشم

قشم بزرگترین جزیره واقع در آب های خلیج فارس است که شاید بزرگترین شاخصه آن در جذب گردشگران داخلی و خارجی سواحل دیدنی و مرجانی آن است. بیشتر مسافرت ها به این جزیره از طریق تور قشم از نوع هوایی صورت می گیرد که با توجه به جزیره بودن آن این امری طبیعی است. البته تور زمینی قشم نیز در یبن مخاطبین این جزیره بسیار مورد توجه است چرا که منطقه آزاد بودن این جزیره از یک طرف و ورود کلاهای بسیار تجاری به این جزیره از طرف دیگر باعث جدب علاقمندان به تورهای زمینی قشم می شود. اگر چه در کل این جزیره نسبت به کیش پدیرای مسافران کمتری در طول سال است اما نقش تور زمینی در مسیر قشم نسبت به مسیر کیش پررنگ تر است.

 

مطالب مرتبط:

مقایسه تورهای داخلی در آبان ماه با هم

مزایای سفر با تورها

 

*

code

دیدگاه های کاربران بدون دیدگاه